Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa TATLISES: "BENİ SEDAT BUCAK ENGELLEMEDİ"

TATLISES: "BENİ SEDAT BUCAK ENGELLEMEDİ"

ALİ LEYLAK/ŞANLIURFAGenç Parti'nin İstanbul 3. bölge 1.sıra milletvekili adayı sanatçı İbrahim Tatlıses, partisinin milletvekili adaylarına destek vermek ve seçim çalışmalarına katılmak için memleketi Şanlıurfa'ya geldi. Tatlıses, Sedat Bucak'ın Urfa'dan aday olmasını engellediği

Giriş Tarihi: 13 Temmuz 2007 Cuma 18:32
TATLISES:
yönündeki iddiaları yalanladı.
Dün gece geç saatlerde karayoluyla Gaziantep'ten Şanlıurfa'ya gelen ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, geceyi geçirdiği El Ruha otelinde ciğer kebabı ve acı biberle kahvaltı yaptı. Burada gazetecilerin sorularını cevaplayan Genç Parti İstanbul 3. bölge 1.sıra milletvekili adayı Tatlıses, Genç Parti'den milletvekili adayı olmasını şöyle açıkladı:
"Her şey 1 saat içinde değişti. Urfa'dan milletvekili adayı olurdum, kimsede bana engel olamazdı. Seçilir miydim? Yüzde 1 milyar. Çok derin düşündüm, hesap kitap yaptım. Matematikte zayıfım ama pratikte çok iyiyim. Gayem milletvekili olmak değil, hizmet etmektir. Tek başıma bir şey başaramayabilirdim. Genç Parti'nin ideolojisi bana uyduğu için bu partiden aday oldum".
22 Temmuz seçimlerinde partisinin 100 ile 120 milletvekili çıkaracağını
ileri süren İbrahim Tatlıses, kendileri için barajın söz konusu olmadığını
ifade etti. Yapılan seçim anketlerini eleştiren Tatlıses, "Biz barajı aştık.
Dağları aşarak geliyoruz. Bunu herkes böyle bilsin çünkü herkes seçim
anketlerini kendine göre yapıyor. Siz zannediyor musunuz AK Parti yüzde 40 oy alacak? İlk döneminde herkes 'Bir deneyelim' diye oy verdi. Genç Parti'nin yüzde 7.5 oy alması MHP'yi, Anavatan'ı, DYP'i geriletti.Bütün partilere sekte vurdu. Ne oldu, en çok oy alan kimdi? AK Parti'ydi. Barajı aşamayan partilerin oyları AK Parti'ye geçti. Ne oldu, yüzde 35 oldu. Türkiye'nin üstüne ne koydu ki, birden bire yüzde 40 oldu? Bunlar adaletsiz şeyler, hoş olmayan şeyler, adil olmayan şeylerdir. Bizler kimseyi karalamıyoruz. Bizim hiçbir parti ile sorunumuz yoktur. Biz Genç Parti olarak geliyoruz. Hem de gümbür, gümbür geliyoruz" açıklamasını yaptı.Doğu'daki vatandaşların daha kolay aldatıldığını öne süren Tatlıses, "Çünkü Doğu'nun insanı çok saftır. Böyle saf insanları her yerde bulamazsın. Tertemiz, pırıl pırıl, cıvıl cıvıl insanlardır. Buradaki insana sesleniyorum, kanmasınlar. Kimse öyle yüzde 40'larda falan değil. Ben, gelecek partileri isim olarak söylemek istemiyorum ama 4 parti meclise girecek. 4 partinin dışındakiler sallanacak. Bu 4 partinin içinde de sallanma olacak. Hiçbir zaman tek başına iktidar olmayacak. Koalisyon olacaktır.
İnşallah halkımız için, millet için çok iyi olur" ifadelerini kullandı.
Memleketi Şanlıurfa'dan bağımsız aday olsaydı mutlaka seçileceğini kaydeden ancak Genç Parti'den aday olmasıyla oy bölmeyeceğini ifade eden Tatlıses, "Çünkü İbo'da renk yok. İbo'da tek renk kırmızı beyaz. O da Türkiye Cumhuriyeti bayrağı. Genç Parti'deki ideoloji, benim kafama uygundu. Ne sağ, ne sol. Ortada, merkezde bir yerde. Şimdi ben MHP'lilere de, CHP'ye de, Demokrat Parti'ye de Selamet'e de, AK Parti'ye de saygı duyuyorum. Ben bir arenaya çıktığım zaman, her partiden insanlar beni alkışlıyor.
 Benim onları bölmek gibi bir şansım yok. Ben bölücü değilim,
birleştiriciyim. Birlik ve beraberlikten yanayım" diye konuştu.
İbrahim Tatlıses, memleketi Şanlıurfa'dan bağımsız milletvekili adayı
olmasını Demokrat Parti milletvekili adayı Sedat Bucak'ın engellediği
yönündeki iddiaları yalanladı. Tatlıses, "Diyorlar ki, 'İbrahim Bey'i Sedat Bey engelledi.' Kesinlikle öyle bir şey yok. Sedat Bucak çok değerli bir
dostumdur. Onu da desteklerseniz sevinirim. Havaalanından gelip beni aldı.
Birlikte Ankara'ya birtakım şeyleri halletmeye birlikte gittik ancak muvaffak olamadık. Herkes kendi partisinde kaldı, şekil budur. Kimseden tehdit almadım. Hayatta tehdit sevmediğim bir şeydir.Tehdit edenin üstüne giderim. Bize tehdit sökmez, tehdit eden adamdan zaten hayır gelmez. Bir şey yapılacaksa tehditsiz yapılır. 100 milletvekiliyle Urfa'ya hizmet etmek başkadır, bir tek milletvekiliyle hizmet etmek başkadır. Bana buradan 1 veya 2 milletvekili versinler" dedi.
Tatlıses, Şanlıurfa'dan aday olmadığı için Şanlıurfalılar'ın kendisine
küstüğü yönündeki bir soruya da, "Bunlar bana komik geliyor. Urfa İbo'ya küsecek. Gülerim ve ciğerimi yerim" yanıtını verdi.
Bir gazetecinin, "Ülkede cumhurbaşkanlığı tartışması var. Size göre
cumhurbaşkanını Meclis mi, yoksa halk mı seçmeli?" sorusuna Tatlıses, "Her seçim Türkiye'ye 1.5 milyar dolara mal oluyor. Allah aşkına, bana göre halkı bu tür şeylere zorlamayalım. Bu Türkiye'ye bir darbedir. Bir de bundan sonra erken seçim var deniliyor, insanlarımız hepsini kaldıramaz" şeklinde cevap verdi.

Genç parti milletvekili adayı İbrahim Tatlıses, kaldığı otelden çıkarken AK Parti Şanlıurfa milletvekili ve 1. sıra adayı Sabahattin Cevheri tarafından karşılandı. Cevheri ve Tatlıses birlikte "Savaşçı Amazon Kraliçeleri"nin mozaiklerinin bulunduğu Halepli Bahçe'ye gitti. Kazı alanında incelemelerde bulunan Tatlıses, daha sonra Suruç ilçesine hareket etti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık