Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa TÜRKİYE HARP MALULLERİ ŞEHİT DUL VE YETİMLER DERNEĞİ SİVEREK ŞUBESİ AÇILDI

TÜRKİYE HARP MALULLERİ ŞEHİT DUL VE YETİMLER DERNEĞİ SİVEREK ŞUBESİ AÇILDI

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ilk kez Harp Malulleri Şehit Dul ve Yetimler Derneği şubesi açıldı.   İlçenin Güney Mahallesi 15 sokakta açılan dernek binasının açılışına İlçe Kaymakamı Kemal Yıldız,107. Topçu Alay

Giriş Tarihi: 24 Temmuz 2009 Cuma 18:26
TÜRKİYE HARP MALULLERİ ŞEHİT DUL VE YETİMLER DERNEĞİ SİVEREK ŞUBESİ AÇILDI
Komutanı Kurmay Albay Fatih Övünç, il jandarma Alay komutan yardımcısı Albay Zafer Topsakal Belediye Başkanı Ali Murat Bucak çok sayıda gazi ve şehit yakınları katıldı.
        Saygı duruşu, istiklal marşının ardından dernek binasının açılışı yapıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşı okunurken,80yaşında ki Kore Gazisi Şükrü Aloş isimli gazinin polis ve askerlerle birlikte saygı duruşunda bulunması güzel karelerin oluşmasına neden oldu.
     Açılış konuşmasını yapan dernek temsilcisi Yılmaz Gözci, bu güne kadar şehit ailelerini temsil eden bir derneğin Siverek’te olmayışı gazi ve şehit aileleri arasında diyalog kopukluğuna neden olduğunu belirterek şöyle dedi’’Belediye Başkanımız belediyeye ait olan bu binayı derenimize tahsis etmesiyle derneğimizi aça bildik sayın başkana ve katkısı olan her kese teşekkür ediyoruz’’dedi.
     Törende yardımlarından dolayı ilçe Kaymakamı Kemal Yıldız belediye Başkanı Ali Murat Bucak’a plaket verdi.
     Belediye Başkanı Ali Murat Bucak, iki katlı dernek binasının mülkiyetinin belediyeye ait olduğunu, bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonrada derneğe her türlü yardımı yapacaklarını belirti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık