Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Gündem Vali Erin: Coronavirus tedbirlerini kararlılıkla yürüteceğiz

Vali Erin: Coronavirus tedbirlerini kararlılıkla yürüteceğiz

Video konferansla düzenlenen İl Pandemi Kurulu Toplantısı’nda konuşan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Coronavirus tedbirlerini kararlılıkla yürüteceklerini belirtti.

Giriş Tarihi: 6 Nisan 2020 Pazartesi 17:28
Vali Erin: Coronavirus tedbirlerini kararlılıkla yürüteceğiz

Vali Erin başkanlığında düzenlenen toplantıda şehirlerarası ulaşım sınırlaması, 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik getirilen sokağa çıkma yasağı, sosyal mesafe uygulamasının denetimi, toplu taşıma araçları, marketler ve pazar yerlerine yönelik düzenlemeler ile diğer alınan tedbirler değerlendirildi.

Vali Erin, Cumhurbaşkanlığı ve Bakanlıklar tarafından duyurulan tedbir kararları doğrultusunda, İl Pandemi Kurulu’nda ile özel ilave tedbirler alındığını, İl Hıfzısıhha Kurulu’nda alınan kararların sağlık ve hijyen şartları dikkate alınarak şekillendiğini ve uygulamaya geçirildiğini söyledi.

Kaymakamlıklar başta olmak üzere tüm birimlere, alınan tedbir kararlarının tavizsiz şekilde uygulanması talimatı veren Erin, özellikle toplu taşıma araçlarında maske kullanımı ve sosyal mesafe, 20 yaş altına yönelik sokağa çıkma kısıtlamasına yönelik düzenleme ile şehrin tüm giriş çıkışlarındaki kontrollerin aksatılmadan yürütülmesini istedi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Siverek'te bayram sonrası trafik denetimleri devam ediyor

Siverek'te bayram sonrası trafik denetimleri devam ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık