Hilvan'da elektrik kesintilerini protesto eden muhtarlar DEDAŞ'a yürüdü

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde sık sık yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle çiftçiler başta olmak üzere ilçe halkı olarak büyük bir mağduriyet yaşadıklarını dile getiren muhtarlar, sorunun bir an önce çözülmesi için yetkililerden yardım istedi.

Hilvan'da elektrik kesintilerini protesto eden muhtarlar DEDAŞ'a yürüdü
27 Temmuz 2021 - 16:59 - Güncelleme: 27 Temmuz 2021 - 17:02
Hilvan Muhtarlar Derneği Şube Başkanı Halil Bayuk'un da aralarında bulunduğu merkez ve kırsal mahalle muhtarları, ilçede yaşanan elektrik sorununu aktarmak için çiftçiler ile birlikte DEDAŞ İlçe Şefliğine gitti.

Hilvan DEDAŞ İlçe Şefliğinde elektrik sorunu nedeniyle yetkililerle görüşmek isteyen çiftçiler ile DEDAŞ görevlileri arasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Yaşanan gerginlik polislerin araya girmesiyle son buldu.


DEDAŞ İlçe Şefliği önünde toplanan muhtarlar ve çiftçiler, sorunlarını iletecek bir muhatap bulamamaktan şikayetçi olduklarını dile getirdi.

Hilvan Muhtarlar Derneği Şube Başkanı Halil Bayuk, yaşanan elektrik sorunuyla ilgili yaptığı konuşmada şöyle dedi:

"İlçemizde yaşanan uzun süreli elektrik kesintileri yüzünden vatandaşlarımız ve çiftçilerimiz büyük mağduriyet yaşamaktadır. Özellikle çiftçinin suya erişimini engelleyen enerji akışı yüzünden birçok ürün yanmış ve çiftçilerimiz mağdur olmuştur. Yetkililerin bir an önce bu soruna kalıcı bir çözüm bulmalarını rica ediyoruz." dedi.

Hilvan Ziraat Odası Başkanı Hikmet İpar ise enerji akışıyla ilgili sorunlarını dile getirmek amacıyla buraya geldiklerini ancak sorunlarını duyuracak bir yetkili bulamadıklarını söyledi.

Çiftçi ve vatandaşların elektrik enerjisinden faydalanamadığını dile getiren İpar, "Bugün özellikle çiftçi ve muhtarlarımızın enerji akışında yaşadığı sıkıntıyı dile getirmek için DEDAŞ İlçe Şefliğinde yetkililerle görüşmek istedik ancak sorunumuzu dinleyecek bir yetkili yoktu. Sık sık yaşanan elektrik sıkıntısı ile ilgili sorunumuzu halledecek muhatap bulamıyoruz, bu bizim için çok büyük bir yara… bu sorunun bir an önce çözülmesi lazım." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

 

Bu haber 263 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da yol verme kavgasında kan aktı: Bir ölü bir yaralı
Şanlıurfa'da yol verme kavgasında kan aktı: Bir ölü bir yaralı
Şanlıurfaspor yeni teknik direktörü ile anlaştı
Şanlıurfaspor yeni teknik direktörü ile anlaştı