Hıristiyan Jawıshıan, Şanlıurfa'da İslam ile şereflendi

Romanya vatandaşı Hagop Jawıshıan, Şanlıurfa Haliliye İlçe Müftülüğünde düzenlenen ihtida töreniyle Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Hıristiyan Jawıshıan, Şanlıurfa'da İslam ile şereflendi
29 Haziran 2022 - 16:46
Haliliye Müftülüğünde düzenlenen ihtida merasimi ile Romanya vatandaşı Hıristiyan Hagop jawıshıan,  "Abdulmoneim Al" (Abdulmunim) ismini alarak Müslüman oldu.

Kur'an'ı Kerim tilaveti ile başlayan ve merasimde, Haliliye Müftü Vekili Mehmet Lütfü Kılıç, Abdulmoneim Al'ın Kelime-i Şehadet getirmesinin ardından İslam dininin temel esasları hakkında kısa bir konuşma yaptı.

İslam dini ile şereflendiği için Abdulmoneim Al'ı tebrik eden Kılıç, "Allah Teâlâ kardeşimize güzel dinimizi en iyi şekilde yaşamayı ve Rabbimizin rızasına uygun ameller işlemeyi nasip etsin." ifadelerini kullandı.

Kendi arzusuyla Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olmanın büyük bir onur olduğunu belirten Abdulmoneim Al, "Artık kendimi huzurlu ve mutlu hissediyorum." şeklinde konuştu.

Abdulmoneim Al'e Müftü Vekili Kılıç tarafından ihtida belgesinin yanı sıra, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hazırladığı Kur'an'ı Kerim ve İslam dinine dair çeşitli kitaplar hediye edildi.

 Merasim yapılan dua ile tamamlandı. (İLKHA)


 
Bu haber 378 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum