Horoz dövüştüren kişiler hakkında cezai işlem yapıldı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde “Kumar Oynanmasına Yer ve İmkân Sağlama Suçu" kapsamında horoz dövüştüren 71 kişiye toplamda 105 bin 400 TL idari para cezası uygulandı.

Horoz dövüştüren kişiler hakkında cezai işlem yapıldı
26 Ocak 2021 - 19:53

Siverek İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından “Kumar Oynanmasına Yer ve İmkân Sağlama Suçu"nun tespitine yönelik yapılan araştırmalarda, Fırat Mahallesinde faaliyet gösteren bir yerde çok sayıda kişinin katılacağı bir organizasyonunun planlandığı ve bu adreste horoz dövüşü yaptırılacağı bilgisine ulaşıldı.


Söz konusu yerde yapılan aramalarda;  horoz dövüşü yaptırmak amacıyla düzenlenmiş 5x5 metre uzunluğunda ring alanı, iş yerinde bulunan ve dövüşte kullanıldığı değerlendirilen 17 horoz, içerisinde horoz isimlerinin, şahıs ve para miktarlarının yazılı olduğu defter, horozların gaga ve ayaklarını sivrileştirmeye yarayan yeğe ve horozların tartımında kullanılan hassas terazi ele geçirildi.


Siverek İlçe Emniyet Müdürlüğünden konu ile ilgili yapılan açıklamada,  "Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü görevlilerince Ü. T. isimli şahsa 5199 sayılı kanununa muhalefet suçundan 17 horoz için toplamda 105 bin 400 TL idari para cezası uygulanmıştır. El konulan 17 adet horoz Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne teslim edilmiştir. Ayrıca bahse konu yerde bulunan 71 kişiye Pandemi kurallarına riayet etmemekten idari para cezası uygulanmıştır." denildi. (İLKHA)


Bu haber 4568 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum