HÜDA PAR'dan İyi Partili Lütfü Türkkan'a tepki

HÜDA PAR Genel Sekreteri Şehzade Demir, bir vatandaşın düşüncesini eleştirel bir yaklaşımla beyan etmesi üzerine İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın yaptığı hakaret için Akşener’e ve Meclis’e çağrıda bulundu.

HÜDA PAR'dan İyi Partili Lütfü Türkkan'a tepki
06 Kasım 2021 - 21:14
HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Şehzade Demir, söz konusu hakaret ile halkın kırmızıçizgisinin çiğnendiğini hatırlatarak, tahammül gösterme kabiliyeti zayıf karakterlerin halkı temsil edemeyeceğini belirtti.

Bingöl’de yaşanan skandalın kabul edilemez olduğunu belirten Demir, “Geçtiğimiz gün İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in Bingöl’deki temasları sırasında bir vatandaşın düşüncesini eleştirel bir yaklaşımla beyan etmesi üzerine parti yetkilisi de olan bir milletvekilinin yaptığı hakaret, akl-ı selimin asla kabul etmeyeceği türdendir. Zira hiçbir gerekçe bir insanın namus ve şerefine hakaret etmek için mazeret olarak kabul edilemez.

Bingöl’deki hadise ile halkın kırmızı çizgisi çiğnenmiştir. Malum zat, milletin namusuna hakaret etmiştir. Yaşananlar kameralara da yansımış ve halkımız tarafından tepkiyle karşılanmıştır.” dedi.

“Siyasetçiler halkın inancına ve değerlerine saygı göstermeli”

Siyasetçilerin halkın inancına, değerlerine ve kutsallarına saygılı olmaları gerektiğini vurgulayan Demir, “Siyasi görüşü farklı olan insanların şiddet ve hakaret içermeyen eleştiri ve tepkilerine tahammül etmek siyaset ahlakının bir gereğidir. Duygularını kontrol edemeyen ve tahammül gösterme kabiliyeti zayıf karakterler halkı temsil edemez.

Halkın kırmızıçizgilerini çiğneyen malum kişi olayın duyulmasından sonra partisinden ve siyaset kurumundan özür dilemiş ancak her ne hikmetse hakaret ve küfürler savurduğu vatandaştan özür dilememiştir.

Bu yaklaşım ‘Özrü kabahatinden büyük’ sözünün vücut bulmuş halidir. Vatandaşa hakaret eden bu kişi eğer gerçekten samimi ise kuru bir özürle meseleyi geçiştirmemeli ve hak etmediği bütün makamları terk ederek derhal istifa etmelidir.” ifadelerini kullandı.

“Meclisi bu tür olaylar karşısında en üst perdeden tavır almaya davet ediyoruz”

Son olarak İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener’e ve Meclis’e çağrıda bulunan Demir, “İYİ Parti Genel Başkanı da partisinin bir yöneticisinin, üstelik hayatta olmayan bir kadına yönelik yapılan bir çirkinliğe bir kadın olarak tavrını net olarak ortaya koymalı ve söz konusu kişi hakkında gereğini yapmalıdır. Son olarak meclisi de bu tür olaylar karşısında en üst perdeden tavır almaya ve halkın kutsallarına yönelik hakaretlere karşı etkili yaptırımlar uygulamaya davet ediyoruz.” şeklinde konuştu. (İLKHA)

 
Bu haber 564 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum