HÜDA PAR İl Başkanı Özaslan'dan çağrı: Urfa'dan milyoner gençler çıkaralım

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, Türkiye'nin en genç nüfusuna sahip Şanlıurfa'da, gençlere yatırım yapmaları için gerekli imkanların sağlanması gerektiğini ifade etti.

HÜDA PAR İl Başkanı Özaslan'dan çağrı: Urfa'dan milyoner gençler çıkaralım
27 Ağustos 2021 - 17:16

Geçtiğimiz günlerde Urfa isotu coğrafi işaret tescili alarak "Taste Of Urfa" markasıyla uluslararası pazarlarda satışa sunulmuştu.

Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen Şanlıurfa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile diğer ilgili tüm kurum ve şahıslara teşekkür eden HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, yatırım konusunda Şanlıurfalı gençlere destek çıkılması çağrısında bulundu.

"Gelin, Urfa’dan milyoner gençler çıkaralım"

Şanlıurfa'daki girişimci gençlere olanak sağlanması için çağrıda bulunan Özaslan, "Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip olan Urfa'daki girişimci gençlerimizin yöresel ürünlerimizi işleyerek ihracat yapmalarına olanak sağlayalım. İsotu işleyerek; pul biber ve biber salçasına dönüştürsünler. Patlıcan, domates ve biberi işleyerek; kurutmalık ürünlere dönüştürsünler. Sonra da kendi markalarıyla ihracata hazır hale getirsinler. Bu iş dolayısıyla hem Urfalı kazanacak ve hem de memleket kazanacak. Ben eminim ki çok sayıda 'Urfalı milyoner gencimiz' olacak." dedi.

"Pasajlardaki küçük ofisler 'Girişimci Gençlerimiz' için tahsis edilebilir"

Gençlere ücretsiz yer tahsis edilmesi gerektiğini ifade eden Özaslan, "Atıl durumda olan bazı pasajlardaki küçük ofisler 'Girişimci Gençlerimiz' için tahsis edilebilir. Gençlerimize tablet, bilgisayar ve ticari yazılım programları ücretsiz olarak verilsin. Marka patenti, ürün ambalajları konusunda da destek sağlansın. Onlar da ürünleri direkt tarladan alıp ev hanımları aracılığıyla işlesinler ve satışa hazır hale getirsinler. İlerleyen süreçte de yeni açılacak olan Gıda Organize Sanayi Bölgesi’nde bu gençlerimize ücretsiz yer tahsis edilsin. Gençlerimiz gerisini çok rahat getirebilirler." şeklinde konuştu.

"Her şey gençlerimiz ve memleket için"

Projenim hayata geçirilmesi için yetkililerin destek vermesini isteyen Özaslan, "Gençlerimiz adına bu projenin hayata geçirilmesi için;  Valimiz Sayın Abdullah Erin’e, Şanlıurfa Milletvekillerine, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeynel Abidin Beyazgül’e,Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın İbrahim Halil Peltek’e ve ilgili tüm kurum ve kuruluşlara çağrıda bulunuyorum ve özel destek rica ediyorum. Her şey gençlerimiz ve memleket için." (İLKHA)

 
Bu haber 947 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Demirbüken'den 23 Nisan mesajı
Demirbüken'den 23 Nisan mesajı
Siverek'te dereye giren 2 çocuk boğulma tehlikesi geçirdi
Siverek'te dereye giren 2 çocuk boğulma tehlikesi geçirdi