Kito Deresi İkinci Etap Park Çalışmaları Başladı

Şanlıurfa merkez Eyyübiye ilçesinin hızla gelişen bölgelerinden olan Yenice ve Osmanlı Mahallesi arasında yer alan Kito Deresi’nde başlatılan ikinci etap park ve çevre düzenlemesi çalışmaları sevinçle karşılandı.

Kito Deresi İkinci Etap Park Çalışmaları Başladı
16 Ekim 2022 - 20:24

 Çalışmaları yerinde inceleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, seçimlerden önce sözünü verdikleri Kito Deresi düzenlemesinin kısa sürede tamamlanacağını açıkladı.

Mahalle Muhtarı Hamza Göktaş işe birlikte Kito Deresi Park ve Çevre Düzenlemesi Projesini yerinde inceleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, geçen yıl yapımı tamamlanan birinci etap halı sahanın ardından bu yıl ikinci etabı tamamlayacaklarını söyledi.

Hem Selçuklu hem de Osmanlı Mahallesine hitap edecek park projesinin ikinci etabının 10.5 dekardan oluşacağı bilgisini veren Başkan Kuş, “Başladığımız ikinci etap projemizin açılışını bahar aylarında yapacak ve üçüncü etap park çalışmamızı başlatacağız. 2023 yılı sonuna doğru, üç etap olarak planladığımız parkımızı ve sosyal tesislerimizi halkımıza kazandırmış olacağız” diye konuştu.

Mahallelerinde yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Kuş’a teşekkür eden Muhtar Hamza Göktaş da “Başkanımız sağolsun verdiği sözleri birer birer yerine getiriyor. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Mahallelerinde başlayan park çalışmasını büyük sevinçle karşılayan çocuklar, bölgede inceleme yapan Başkan Mehmet Kuş’un etrafında sevinç çemberi oluşturdular. Çocuklarla toplu fotoğraf çektiren Başkan Kuş, çocukların talep ettiği çocuk parklarını en kısa sürede hizmete sunacaklarını söyledi.

Toplam 22 dekardan oluşacak proje içerisinde, yapımı tamamlanan spor kompleksine ilave olarak kitap otağı, modern kapalı semt pazarı, çocuk oyun dünyası ve sosyal donatılar yer alacak. 

Bu haber 200 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum