Maymun çiçeği virüsü şüphesiyle hastaneye kaldırılanların testi negatif çıktı

Sultangazi'de 4 kişi maymun çiçeği virüsü şüphesiyle hastaneye kaldırılmıştı. Konuyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan akşam saatlerinde bir paylaşım geldi. Bakan Koca, 4 kişinin de testlerinin negatif çıktığını açıkladı.

Maymun çiçeği virüsü şüphesiyle hastaneye kaldırılanların testi negatif çıktı
04 Haziran 2022 - 22:40


Sultangazi ilçesinde eczaneye gelen 2 yabancı uyruklu kişi, ellerindeki yaraları gösterip ilaç istemesi üzerine 'Maymun çiçeği' şüphesiyle ambulansla hastaneye götürülmüştü.

Maymun çiçeği hastalığının Türkiye'de görülüp görülmediği ile ilgili sosyal medyadaki paylaşımlar ve kamuoyundaki şüpheler üzerine Bakan Koca açıklamada bulundu.

Bakan Koca, İstanbul'daki maymun çiçeği şüphesi bulunan 4 kişinin de testlerinin negatif çıktığını belirtti. Bakan Koca, Türkiye'de şu ana dek maymun çiçeği tanını konulmuş kimsenin bulunmadığını belirtti.

Bakan Koca paylaşımında , "İstanbul'da, maymun çiçeği hastası olabileceği şüphesiyle medyada konu edilen 4 kişi için gerekli testler yapılmış, 4'ünün de test sonucu negatif çıkmıştır. Türkiye'de, şu ana dek Maymun Çiçeği tanısı konmuş hasta yoktur. "Ya öyleyse" gibi düşüncelerle kaygıya yol açılmamalıdır." ifadelerine yer verdi. (İLKHA)

 
Bu haber 350 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum