Molla Sabri Yazar vefatının 1. yılında unutulmadı

Bölgenin saygın âlim ve kanaat önderlerinden Molla Sabri Yazar, vefanın birinci yılında dualarla yâd edildi.

Molla Sabri Yazar vefatının 1. yılında unutulmadı
19 Eylül 2021 - 23:05 - Güncelleme: 19 Eylül 2021 - 23:52

Yakalanmış olduğu Coronavirus hastalığından dolayı 20 Eylül 2020 tarihinde Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde vefat eden bölgenin saygın âlim ve kanaat önderlerinden Molla Sabri Yazar, Cumhurbaşkanı’ndan alınan özel izinle 37 sene görev yaptığı Dergâh Camii bahçesinde toprağa verilmişti.

Yazar, vefatının birinci ölüm yıl dönümde Dergâh Camii'nde ikindi namazı öncesi okunan Kur'an'ı Kerim, ilahiler ve dualarla anıldı.

Düzenlenen programa Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tolan, Yazar'ın çocukları Bursa Edebali Camii İmam Hatibi Mehmet Yazar ve Siverek eski İlçe Müftüsü Ahmet Hilmi Yazar, torunları, sevenleri ve halk katıldı.

Molla Sabri Yazar kimdir?

1937 yılında Elazığ’ın Palu ilçesinde dünyaya gelen Yazar, babasının yardımıyla Arapça ve ileri derecede Osmanlıca dersleri aldı.

1953 yılında Diyarbakır'ın Hani ilçesinde, Şeyh Ahmet ismiyle maruf, Rufai halifesi olan Şeyh Ahmet'in yanında okumaya başlayan Yazar, daha sonra Risale-i Nur’un okunması için hizmetlerine devam etti.  

1966 yılında Lice’nin bir köyünde imam-hatip olarak görev alan Yazar,  daha sonraki yıllarda vaiz ve müftülük imtihanlarına girerek kazandı fakat bu vazifelerden feragat ederek 1969 yılında Urfa’da Kutbeddin Camii'nde imamet vazifesine devam etti.

Molla Yazar, 37 yıl Şanlıurfa Dergâh Camii imamlığı yaparak emekli olmuştu. (İLKHA)


Bu haber 212 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
​Kazazedenin cebindeki yüklü para sağlık personelinin dikkati sayesinde çöpe gitmekten kurtuldu
​Kazazedenin cebindeki yüklü para sağlık personelinin dikkati...
Şanlıurfa'da trafik kazası: 1 ölü 3 yaralı
Şanlıurfa'da trafik kazası: 1 ölü 3 yaralı