Özaslan: Mevsimlik tarım işçisi ailenin çocuğu gurbette doğdu, gurbette öldü

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, kangren haline dönüşen mevsimlik tarım işçileri sorununa çözüm bulamayan siyaseti eleştirdi.

Özaslan: Mevsimlik tarım işçisi ailenin çocuğu gurbette doğdu, gurbette öldü
29 Ağustos 2023 - 13:30

Şanlıurfa'dan Kocaeli'nin Kandıra ilçesine giden tarım işçisi ailenin 11 yaşındaki kız çocuğu, elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetmişti.

Mevsimlik tarım işçilerinin sorunları ile yakından ilgilenen ve bu sorunlarla ilgili rapor hazırlayarak ilgili kurumlara sunan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, vefat eden kız çocuğu ile ilgili paylaşımda bulundu.

"Ne doğarken Urfa'daydı ne de vefat ederken"

Şanlıurfalı birçok çocuğun gurbet ellerde vefat ettiğine dikkat çeken Özaslan, "Urfalı küçük Songül, 11 yaşındaydı ve dün taziyesi vardı. Konya Akşehir'de Urfalı 'Mevsimlik Tarım İşçisi' bir ailenin çocuğu olarak doğdu. Kocaeli Kandıra'da yine 'Mevsimlik Tarım İşçisi' olarak bir tarlada elektrik akımına kapılarak vefat etti. Doğru dürüst okul yüzü görmedi. Oysa ne hayalleri vardı! Ne doğarken Urfa'daydı ne de vefat ederken. Şanlıurfa bu şekilde nice evlatlarını kaybetti. Yoksulluğun gurbeti zordur. Yaşamayan bilmez! Peki, Ya gurbetin taziyesi? İnsanın boğazı düğümleniyor. Bu soruna çözüm bulmayan/aramayan siyaset, yerin dibine batsın." dedi.

GAPGündemi.com

 


Bu haber 427 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bucak, Siverek Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olacak
Bucak, Siverek Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olacak
Bugün vefat edenler
Bugün vefat edenler