Şanlıurfa'da 7 ton 150 kilogram bozuk tavuk imha edildi

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde son kullanma tarihi geçmiş onlarca tavuk ürününe el konuldu.

Şanlıurfa'da 7 ton 150 kilogram bozuk tavuk imha edildi
19 Aralık 2022 - 15:05
Eyyübiye Belediyesi 3. Bölge Zabıta Amirliği, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile birlikte Gıda İmalatçılar Sitesi’nde faaliyet gösteren gıda işletmelerine yönelik gerçekleştirdiği denetimlerde tonlarca tarihi geçmiş tavuk ürününe el koydu.

Gıda denetimlerine devam eden Eyyübiye Belediyesi 3. Bölge Zabıta Amirliği, Şanlıurfa’ya gıda ürünlerinin pazarlandığı Şanlıurfa Gıda İmalatçılar Sitesi’ndeki depolarda incelemelerde bulundu.

Eyyübiye İlçe Tarım Müdürlüğü Gıda Kontrol ekiplerinde görevli gıda mühendisleri ve veteriner hekimlerinin de katıldığı Şanlıurfa Gıda İmalatçılar Sitesi’nde toptan satış ve dağıtım yapan depolarda yapılan denetimlerde, son kullanma tarihi geçmiş 7 ton 150 kilogram paketli tavuk ve tavuk ürünlerine el konuldu.

Çok sayıda işyerinde yapılan denetimlerde son kullanma tarihi geçmiş ürünler tutanakla teslim alınırken, bozuk ürünleri depolarında bulunduran işletmelere de Eyyübiye Zabıta Amirliği ve İlçe Tarım Müdürlüğü Gıda Kontrol ekiplerince ayrı ayrı cezai işlem uygulandı.

Depolardan çıkarılarak kamyonetlere yüklenen son kullanma tarihi geçmiş tonlarca tavuk ürünü, çöp depolama alanında iş makineleriyle toprağa gömülerek imha edildi.

Bu haber 192 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum