Şanlıurfa'da depremzedelere psikososyal destek veriliyor

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri Anabilim Dalı, deprem felaketi nedeniyle psikolojik problemler yaşayan vatandaşlara psikososyal destek verecek.

Şanlıurfa'da depremzedelere psikososyal destek veriliyor
16 Şubat 2023 - 15:09
k
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi, asrın felaketi olarak adlandırılan deprem sonrası yaraların hızlıca sarılması için çalışmalarını sürdürüyor. Psikiyatri Anabilim Dalı tarafından deprem sonrası korku, travma, uyku bozukluğu gibi problemler yaşayan vatandaşlara psikososyal destek veriliyor.

Harran Üniversitesi Hastanesi, Psikiyatri Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Sıdıka Baziki Çetin yaptığı açıklamada arka arkaya iki ciddi deprem yaşandığına ve bu durumun insanları ciddi manada sarstığını ifade etti. 

Dr. Öğretim Üyesi Sıdıka Baziki Çetin, “Bu süreçte aşırı korku, ne yaptığınızı nerede olduğunuzu bilememe, kafa karışıklığı, düşünmeden otomatikleşmiş şekilde hareket etme, uykularınızın bozulması, duygularınızı hissedememe, tepki verememe ya da deprem olayını sürekli tekrar yaşıyor gibi hissetmeniz normal olup, eğer bu şikayetleriniz süre olarak uzamış ya da aşırı bir hal almış ise profesyonel destek almak gerekli olabilir. Ruh sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı olarak depremden etkilenen tüm afetzedelerimize psikososyal destek vermek için polikliniklerimize bekliyoruz” diye konuştu. 

Psikososyal destek almak isteyen vatandaşlar Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalına randevulu veya randevusuz olarak başvurabilirler.
Bu haber 492 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Siverek Hayvan Pazarında silahlı kavga: 1 ölü 5 yaralı
Siverek Hayvan Pazarında silahlı kavga: 1 ölü 5 yaralı
Siverekli öğrenciler madalyalarla döndü
Siverekli öğrenciler madalyalarla döndü