Şanlıurfa'da FETÖ'nün bayan yapılanmasına operasyon: 7 tutuklama

Şanlıurfa merkezli 3 ilde FETÖ'nün bayan yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 11 şüpheliden 7'si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şanlıurfa'da FETÖ'nün bayan yapılanmasına operasyon: 7 tutuklama
20 Mayıs 2022 - 11:14

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce FETÖ'nün eylem ve faaliyetlerinin tespit ve deşifre edilmesine yönelik operasyon düzenlendi.

Konuyla ilgili Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Örgütün Şanlıurfa güncel bayan yapılanması içerisinde faaliyet yürüttükleri ve örgüte ait güncel öğrenci evinde kaldıkları tespit edilen aktif öğretmen, özel sektör çalışanları ve üniversite öğrencilerinin bulunduğu 11 şahıs, 16 Mayıs 2022 tarihinde Şanlıurfa merkezli Diyarbakır ve Hatay olmak üzere üç ilde eş zamanlı yapılan operasyonda yakalanarak gözaltına alınmıştır. " denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı: "Örgüte ait güncel eve yapılan operasyonda, söz konusu ev etrafında çevre güvenliği alınmış; bu sırada bahse konu evden aşağıya telefon atıldığı tespit edilmiştir. Şahısların yapılan aramalarında çok sayıda dijital materyal ele geçirilmiştir. Ele geçirilen materyaller üzerinde yapılan incelemelerde ve örgüt evinden aşağıya atılan telefon incelemelerin de örgüt ele başısı Fethullah Gülen'e ait çok sayıda video, resimler, doküman bulunduğu tespit edilmiştir. " ifadeleri kullanıldı.

Gözaltına alınan şüpheliler, 19 Mayıs 2022 tarihinde adli makamlara sevk edildi. Şüphelilerden 7'si tutuklanırken 4'ü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (İLKHA)

 
Bu haber 579 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum