Şanlıurfa'da uçak sefer sayıları 100'e çıkarıldı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı Şanlıurfa uçak sefer sayısının 100'e çıkarıldığını açıkladı.

Şanlıurfa'da uçak sefer sayıları 100'e çıkarıldı
14 Eylül 2023 - 10:57
Şanlıurfa'da uçak sefer sayısının yetersiz olması kente havayolu ile ulaşım noktasında birçok soruna neden oluyordu.

Uçak sefer sayısının yetersiz olmasından dolayı vatandaşlar çevre illerdeki havaalanlarına yöneliyordu.
Uçak seferlerinin yetersiz olması günübirlik ziyaretler için kentte gelmeyi düşünen turistlerin de havayolu ile kenti ziyaret etmesini engelliyordu.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekillerinin uçak sefer sayısının artırılması ile ilgili çalışmaları meyvesini vermeye başladı.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, uçak sefer sayısının 100'e çıktığını sosyal medya hesabında paylaştı.

Yazmacı, "Şanlıurfa’nın turizmi ve gelişimi için girişimlerimiz sonuç vermeye başlıyor. Şanlıurfa’ya 2023 yılının ilk 8 aylık döneminde havayolu ile 607 bin 686 kişi seyahat etti. Geçtiğimiz Temmuz ayında uçuş sayısı haftalık 70 sefere kadar düşmüşken, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri olarak THY Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Bolat ve Genel Müdürü Bilal Ekşi ile yaptığımız görüşmeler sonucu sefer sayılarının arttırılması kararı da fiiliyata yansıdı. Bu konudaki samimi ve gayretli yaklaşımları nedeniyle THY Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bolat’a ve kıymetli ekibine canı gönülden teşekkür ediyoruz. Sefer sayıları artmaya devam edecek." dedi.

Şanlıurfalıların yeni beklentisi ise sefer sayılarının daha da artırılması ve Kıbrıs başta olmak üzere yurt uçuşlarının bir an önce başlaması…

GAPGündemi.com

Bu haber 257 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bugün vefat edenler
Bugün vefat edenler
Urfa'da Filistin'e özgürlük yürüyüşü  (Video)
Urfa'da Filistin'e özgürlük yürüyüşü (Video)