Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Yanık Ünitesi hizmeti

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde açılan 6 yataklı Yanık tedavi ünitesi, hafif ve orta derece yanık hastalarının takip ve tedavisinde hizmet verecek

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Yanık Ünitesi hizmeti
14 Ağustos 2023 - 10:45
Yanık ünitesinin açılışı ile ilgili bilgi veren Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ersin Rasim Arslan, "Ünitemiz poliklinik ve servis olarak iki kısımdan oluşuyor. Servisimiz altı yataklı olup hafif ve orta düzeydeki yanık hastalarının takip ve tedavisi yapılmaktadır. Polikliniğimiz hafta içi her gün mesai saatlerinde aktif olarak hastalarımıza hizmet vermektedir.
 
Bölgemizde sıkça karşılaştığımız sorunlardan biri olan yanık sanılandan daha büyük problemler oluşturabilmektedir. Tedavi için halkımız tarafından yanlış uygulamalar sıkça denenmektedir. (Yumurta akı, ayakkabı boyası, tereyağı, diş macunu). Sağlık merkezlerine başvurmadan yapılan tedavi yöntemleri iyileşme ve yaranın seyri açısından daha büyük riskler oluşturmaktadır. Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi olarak Temmuz ayından itibaren aktifleştirdiğimiz Yanık Ünitemiz ihtiyacı olan hastalarımıza doğru tedavi uygulanması konusunda hizmet vermektedir. Ünitemiz servis ve poliklinik kısmından oluşmaktadır. Yanık Ünitesi Servisi 6 yataklı olup hafif ve orta derece yanık hastalarının takip ve tedavisi yapılmaktadır. Polikliniğimiz hafta içi her gün mesai saatlerinde hastalara hizmet vermektedir. Yanık konusunda etkin ve doğru tedaviyi almak için ünitemize başvurabilirsiniz” dedi.
 
Bu haber 289 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bucak, Siverek Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olacak
Bucak, Siverek Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olacak
Bugün vefat edenler
Bugün vefat edenler