• Reklam

Şanlıurfa İl Müftüsü değişti

Şanlıurfa İl Müftülüğü görevine Şırnak il Müftüsü Ramazan Tolan atandı.

Şanlıurfa İl Müftüsü değişti
20 Mart 2021 - 05:00 - Güncelleme: 20 Mart 2021 - 08:05

Şanlurfa İl Müftülüğü görevine Şırnak il Müftüsü Ramazan Tolan atandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı atama kararnamesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasının ardından resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Müftüler kararnamesinde Şanlıurfa İl Müftülüğü yapan Mehmet Taştan Şırnak İl Müftülüğü görevine atanırken, Şanlıurfa İl Müftülüğü görevine ise Şırnak İl Müftüsü Ramazan Tolan getirildi.

Ramazan Tolan kimdir?

1961 yılında Elazığ ili Maden İlçesi Kaşlıca Köyü’nde doğdu.İlkokulu köyünde, ortaokulu Maden İlçesinde tamamladı. 1980 yılında Elazığ İmam-Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 1985 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi’ni bitirdi. Aynı yıl girdiği Müftülük ve Vaizlik Sınavını kazanarak 05 Kasım1985'te Antalya H.Mehmet Gebizli Eğitim Merkezi’nde 3 ay Hizmet öncesi Kurs gördü.

19 Ocak 1986 da Bitlis İli Adilcevaz İlçesi Vaizliğine atandı.1 Nisan 1986 - 1 Ağustos 1987 tarihleri arasında Ankara Polatlı ve Şanlıurfa’da muvazzaf askerlik görevini tamamladı.1989 Ağustos ayında Bitlis İli Mutki İlçesine İlçe Müftüsü olarak atandı.1991 Ekim ayında Elazığ İli Alacakaya İlçe Müftülüğüne,1996 yılında aynı ilin Karakoçan İlçe Müftülüğü'ne, 05 Eylül 2005 yılında Kahramanmaraş İli Elbistan İlçe Müftülüğü’ne, 06.09.2011 tarihinde Diyarbakır Sur İlçe Müftülüğüne, 15.01.2012 tarihinde Diyarbakır İl Müftü Yardımcılığına daha sonra 27 Ağustos 2012 tarihinde tekrar Diyarbakır Sur İlçe Müftülüğüne İlçe Müftüsü olarak atandı.

08.12.2016tarihinde Şırnak İl Müftülüğüne atanan Müftü Tolan, evli ve dört çocuk babası olup Arapça bilmektedir.

Haber Merkezi


Bu haber 3043 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum