Şanlıurfa Müftüsü Tolan'dan üç aylar mesajı

Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tolan üç aylar münasebetiyle yayımladığı mesajda Ramazan ayının hakkıyla idrak edilmesinin üç ayların en iyi şekilde değerlendirilmesi ile mümkün olduğunu ifade etti.

Şanlıurfa Müftüsü Tolan'dan üç aylar mesajı
23 Ocak 2023 - 12:04

Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tolan, Müslümanlar için manevi önemi olan Recep, Şaban ve Ramazan aylarının dolu, dolu geçirilmesi gerektiğini ifade etti. Müftü Tolan, ruhen ve ahlaken kendimizi ramazan ayına hazırlamalıyız dedi.

Müftü Tolan, "Üç ayların hayırlı olmasını, bolluk, bereket, huzur ve kardeşliği getirmesini niyaz ediyorum. Müminlerin en kutsal ayı, sevap ve iyiliğin harman olduğu ay ramazan ayıdır. Recep ve Şaban ayının içerisinde yapacağımız ibadetler aslında ramazan ayına bir hazırlıktır. Manevi olarak ruhen ve ahlaken Ramazan ayına hazırlanmamız için Recep ve Şaban aylarını verimli geçirmemiz gerekiyor. Kendimizi bu aylarda kontrol altında tutmalıyız. Kötülüklerden uzaklaşıp, iyiliklerimizi artırmalıyız. Bu aylar içerisinde ruhen ve ilmi olarak kendimizi yetiştirmeliyiz. Bu her iki ayı dolu dolu geçirirsek, Ramazan ayına daha verimli girmiş oluruz. Bir de bu üç ayların çok önemli kandil geceleri var. Regaip, Miraç ve Berat geceleri önemli günlerdir. Ramazan ayında da kandil gecesi var, bu geceleri dualarla ve ibadetlerle geçirmeliyiz. Allah'u Teâlâ yapacağımız tüm iyilikleri ve duaları kabul eylesin inşallah."
 


Bu haber 335 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Siverek Belediyespor 2-0 Adıyaman Belediyespor
Siverek Belediyespor 2-0 Adıyaman Belediyespor
Bugün vefat edenler
Bugün vefat edenler