Şanlıurfa Valisi Ayhan'dan 15 Temmuz daveti

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla düzenlenecek etkinliklere tüm Şanlıurfalıları davet etti.

Şanlıurfa Valisi Ayhan'dan 15 Temmuz daveti
15 Temmuz 2022 - 09:46
15 Temmuz ABD destekli FETÖ darbe girişimin yıl dönümü dolayısıyla ülke genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da bir dizi etkinlikler düzenlenecek.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, 15 Temmuz gecesi düzenlenecek etkinliklerle ilgili Valilik Konferans Salonu'nda basın toplantısı düzenledi.

Vali Ayhan,  toplantıda düzenlenecek etkinliklerle ilgili bilgiler verdi.

15 Temmuz gecesinde Türkiye'nin en karanlık gecelerinden birini yaşadığını belirten Vali Ayhan, "Bu sene, 15 Temmuz hain darbe girişiminin destansı bir şekilde önlenmesinin 6. yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle kutlayacağız. 6 yıl önce, 15 Temmuz’da Türkiye tarihinin en karanlık zamanlarından birini yaşadık. Milletin azim ve kararlılığıyla milli iradeye sahip çıkmak adına Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla herkes sokağa çıktı. O zamanları hep beraber yaşadık. Dolayısıyla bu milletle ne kadar gurur duysak azdır. Aynı azim ve kararlılıkla FETÖ terör örgütü gibi karanlık odaklara ders vermek adına yine o heyecanı ve o geceki duruşu güzel bir şekilde aktarmamız lazım." şeklinde konuştu.

"15 Temmuz Cuma günü tüm vatandaşlarımızı meydanlara bekliyoruz"

Asıl olanın milli birlik ve beraberlik anlayışı olduğunu ifade eden Vali Ayhan, "15 Temmuz günü mevlit programları, şehitlik ziyaretleri, milli birlik ve beraberlik yürüyüşleri ile akşam da çeşitli etkinliklerimiz olacak. Tüm halkımızı davet ediyoruz. Darbe girişimine kalkışanların hain emellerini milletimize bir kez daha izah etmemiz lazım. Bir daha böyle acı hatıralar yaşamamak adına bunları çocuklarımıza, gençlerimize ve milletimize en iyi şekilde anlatmamız lazım. 15 Temmuz Cuma günü tüm vatandaşlarımızı meydanlara bekliyoruz. Gece yine biz burada olacağız. 15 Temmuz'da yaşanan direnişi, milletimizin kudretini ve azmini tekrar yaşamak, hissetmek istiyoruz. Unutmayacağız, unutturmayacağız. FETÖ terör örgütü gibi kirli, karanlık odaklara karşı birlik ve beraberliğimizi göstereceğiz. O gece hayatını kaybederek şehadet mertebesine ulaşan 251 kardeşimiz ve 2 binden fazla gazimiz var. O şehitlerimizin hepsini rahmet ve minnetle anıyorum, mekânlarının cennet olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum. Gazilerimize de sağlık, sıhhat ve afiyetler diliyorum." Diye konuştu.

Toplantıya; Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ile birlikte Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Kaytan, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Haliliye Belediyesi Başkan Vekili Abdülkadir Bağış, Eyyübiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Aslıhan, Ak Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ve STK temsilcileri katıldı.

Basın toplantısı gazetecilerin soru ve cevap bölümünün ardından sona erdi. (İLKHA)

Bu haber 503 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bugün vefat edenler
Bugün vefat edenler
Urfa'da Filistin'e özgürlük yürüyüşü  (Video)
Urfa'da Filistin'e özgürlük yürüyüşü (Video)