• Reklam

Şanlıurfa Valisi Erin'den Kadir Gecesi Mesajı

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, bu gece idrak edilecek olan Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak tüm İslam âleminin ve Şanlıurfalıların gecesini tebrik etti.

Şanlıurfa Valisi Erin'den Kadir Gecesi Mesajı
08 Mayıs 2021 - 13:03
Mesaında Kadir Gecesi'nin önemine değinen Vali Erin, "Sosyal hayatımıza ve maneviyatımıza getirdiği nizamla dünyayı güzelleştiren yüce dinimiz İslam, tüm inananların aynı duygu ve düşüncelerle Cenab-ı Allah’a yönelmesini sağlayan çok özel vakitleri bizlere haber vermiştir. Müslümanların hayatını düzene koyan beş vakit namaz, oruç, kurban, hac gibi ibadetlerin hepsi belirlenmiş özel vakitlerde ve belirli prensiplerle eda edilmektedir. Bu çok özel vakitlerden biri de yüce kitabımız Kur’an'ı Kerim’de haber verilen Kadir Gecesi'dir. Peygamberimiz Hazreti Muhammed’e, ilk vahyin tebliğ edildiği, bin aydan daha hayırlı olduğu, tan yerinin ağarmasına kadar esenlik olduğu Kur’an'ı Kerim aracılığıyla bizlere bildirilen bu gece yapacağımız duaların kabul olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum." dedi.

İslam aleminin ve Şanlıurfalıların Kadir Gecesini tebrik eden Vali Erin, "Tüm insanlığın refahı, milletimizin birlik ve beraberliği, ailelerimizin huzuru için ellerimiz semaya açılırken, salgın hastalık nedeniyle tüm dünyanın yaşadığı sıkıntılı süreçlerin de bir an önce son bulmasını diliyor, tüm İslam aleminin ve Şanlıurfalı hemşehrilerimin Kadir Gecesi'ni tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı. (İLKHA)
 
Bu haber 173 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum