Şanlıurfa Valisi'nden Kurban Bayramı mesajı

Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Kurban Bayramının bir ibadet olduğu kadar, toplumu yakınlaştıran bir vecibe olduğunu hatırlatarak, temizlik ve trafik konusunda hassasiyet gösterilmesini istedi.

Şanlıurfa Valisi'nden Kurban Bayramı mesajı
Editör: Yaşar Aksoy
19 Temmuz 2021 - 09:43
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Vali Erin, mesajında tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ederken, Şanlıurfa halkını Kurban Bayramı'nda salgın tedbirleri olan maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaya devam etmeye çağırdı.

"Bir Kurban Bayramı'na daha kavuşmanın sevinci içerisindeyiz"

Kurban Bayramı'nın öneminden bahseden Vali Erin, "Manevi dünyamızı güzellik ve ihsanlarıyla saran mübarek günlerden olan bir Kurban Bayramı'na daha kavuşmanın sevinci içerisindeyiz. Yaklaşmak, yakınlaşmak anlamına gelen kurban, bir ibadet olarak asırlardan bu yana milletimizin simgesi ve şiarı olmuş, dini hayatımızda önemli bir yer tutmuştur. Kurban, Allah rızasını kazanmak maksadıyla maddi gücü yetenlerin yerine getirdiği bir ibadet olduğu kadar, toplumdaki yardımlaşma, dayanışma, fedakârlıkta bulunma anlayışını yaşatan, başta yakın akrabalar, komşular ve tanıdık tanımadık insanlarla yakınlaşmaya da vesile olan bir vecibedir." dedi.

"Salgın tedbirleri olan maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaya devam edelim"

Şanlıurfa halkını bayramda da her alanda salgın tedbirleri olan maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaya devam etmeye çağıran Vali Erin, "Tüm dünyada etkisi devam eden Coronavirus salgını nedeniyle, sokağa çıkma kısıtlaması çerçevesinde idrak ettiğimiz Ramazan Bayramının ardından, Kurban Bayramı’nı bu ayın başından itibaren hayata geçirilen normalleşme süreci ile özlediğimiz şekilde yaşayacağız. Siz değerli Şanlıurfalı kardeşlerimden özellikle istirham ediyorum ki, bu bayram birbirimize daha yakın olma imkânına rağmen, bayramlaşmak amacıyla bir araya gelinen her alanda salgın tedbirleri olan maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaya devam edelim. Bayram münasebeti ile bir araya geldiğimiz dost ve akrabalarımızı, salgına karşı mücadelede en etkili yöntem olan aşı konusunda ikna etmeye çalışalım. Bayram tatili süresince hastanelerimizde randevusuz aşı imkânımız devam edecektir. Şimdiye kadar ülkemiz genelinde 60 milyon doz, dünya genelinde ise 4 milyarın üzerinde aşı uygulanmış ve salgının etkisini yüzde 90’ın üzerinde kırdığı ispatlanmıştır. Ülkemiz aşılanma ortalaması yüzde 60’ın üzerinde iken, Şanlıurfa’nın yüzde 30 civarında kalmasının, millet olarak bizlere yakışan bir durum olmadığını üzülerek belirtmek istiyorum." ifadelerini kullandı.

"İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum"

Bayram sevincinin kan ve acıya dönüşmemesi için trafik kurallarına azami hassasiyet gösterilmesi gerektiğini belirten Vali Erin, "Yine mübarek bayram vesilesi ile başta sağlık teşkilatımız olmak üzere, güvenlik, temizlik, trafik konularında da her türlü tedbiri kamu kuruluşlarımız ve yerel yönetimlerimizle koordinasyon içerisinde almış bulunmaktayız. Kurban kesim yerlerinin dışında kurban kesilmemesi, kesim yerlerinin bir ibadet şuuru ve bilinciyle kullanılması, çevreyi kirletecek davranışlardan kaçınılmasını özellikle rica Bayram tatili süresince milletimizin can ve mal güvenliğini en üst seviyede tutmak için, tüm karayollarımızda, şehir giriş çıkışlarımızda trafik denetimleri artırılmış olarak devam edecektir. Bayram sevincinin kan ve acıya dönüşmemesi için trafik kurallarına azami hassasiyet gösterilmesi gerektiğini bu vesile ile başta Şanlıurfalı hemşerilerim olmak üzere, tüm İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı'nı tebrik ediyor, bayramın şehrimize ve ülkemize barış, huzur, sağlık ve güzellikler getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum." şeklinde konuştu. (İLKHA) 
Bu haber 1098 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da feci kaza: 3 ölü 4 ağır yaralı
Şanlıurfa'da feci kaza: 3 ölü 4 ağır yaralı
Siverek'te sepetli motosiklet kazası: Bir ölü 2 yaralı
Siverek'te sepetli motosiklet kazası: Bir ölü 2 yaralı