Sıra gecesi ekibi Paşa Konağı'nda sahneye çıktı

Siverek Belediyesi koronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir sosyal etkinliklerden uzak kalan vatandaşlar için açık hava konserleri düzenlemeye devam ediyor.

Sıra gecesi ekibi  Paşa Konağı'nda sahneye çıktı
18 Eylül 2021 - 17:23
Daha önce Millet Bahçesi ve Suat Aloğlu mesire alanındaki vatandaşlar için müzik dinletisi düzenleyen Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki Sıra Gecesi ekibi, bu sefer Tarihi Paşa Konağı’nda sahne aldı.

Açık havada düzenlenen müzik ziyafetinde koronavirüs tedbirlerine dikkat edilirken vatandaşlar mini konsere ilgi gösterdi.

Sıra Gecesi ekibinin seslendirdiği yöresel türkülere eşlik edenler, o anları ölümsüzleştirmek amacıyla cep telefonu kameralarıyla kayıt altına aldı.

Düzenlenen etkinliğe Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, meclis üyeleri, birim müdürleri ile vatandaşlar katıldı.Vatandaşlardan gelen talepleri dikkate alarak sıra gecesi ekibiyle müzik dinletisi düzenlediklerini belirten Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, “Bugün sıra gecesi ekibiyle paşa konağında ufak bir mini konser verdik.

Halkımız buna rağbet gösterdi ki biz onlardan gelen talebi karşıladık. Aslında açık hava konserlerine pandemi
nedeniyle kısıtlı ve kurallara uyarak kalabalıkları çok fazla yan yana getirmeden vatandaşlarımızın moral ve motivasyonlarını arttırıcı konserler düzenlemeye devam edeceğiz. Ben katılan tüm vatandaşlarımıza, eğlenen çocuklarımıza teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum. Tekrardan böyle güzel etkinlikleri ilçemize kazandıracağız. Onlar mutlu olunca bizlerde mutlu oluyoruz, Siverek halkının mutluluğu bizim mutluluğumuzdur.” dedi.


Koronavirüs nedeniyle uzun süredir sosyal etkinliklerden uzak kaldıklarını dile getiren vatandaşlar, düzenlenen konserler için Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’a teşekkür etti.

Konsere katılanlarla yakından ilgilenen Başkan Ayşe Çakmak, vatandaşların taleplerini dinlemeyi ihmal etmezken gençlerin özçekim isteklerini de geri çevirmedi.

 
Bu haber 753 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GGC'den İrfan Gazetesi'ne 100. Yıl Onur Ödülü
GGC’den İrfan Gazetesi’ne 100. Yıl Onur Ödülü
Siverek'te 3 kilo 93 gram uyuşturucu madde ele geçirildi
Siverek'te 3 kilo 93 gram uyuşturucu madde ele geçirildi