Siverek'te bağımlılıkla mücadele konulu seminer

Şanlıurfa İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Siverek'te ğrencilere yönelik uyuşturucu ile mücadele semineri verildi.

Siverek'te bağımlılıkla mücadele konulu seminer
06 Aralık 2023 - 12:35


Şanlıurfa İl Müftülüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde bağımlılıkla mücadele kapsamında düzenlenen eğitim seminerleri sürüyor.

Her hafta farklı bir ilçede ve kırsalda düzenlenen seminerlerle öğrenciler bilinçlendiriliyor.

Hilvan ve Siverek İlçelerinde düzenlenen seminere, binlerce öğrenci katılım sağladı.  Hilvan Şair Nabi Anadolu Lisesi ve Siverek Abdülhamit Han Anadolu Lisesinde düzenlenen seminere, İl Müftüsü Ramazan Tolan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Araştırma ve Geliştirme (AR-GE) üyesi Muharrem Çelik, din görevlileri ile öğrenciler katılım sağladı.

Seminerde konuşan İl Müftüsü Ramazan Tolan, ‘’Gençlere sahip çıkmamız gerekiyor. Ülkemiz ve geleceğimiz için gençlerimiz çok önemli, gençlerle sağlıklı iletişim kurmamız gerekiyor ve onlarla birebir ilgilenmemiz gerekiyor. Kitap okumaya özen göstermeliyiz, geleceğe hazırlanma konusundan kitap okumanın çok önemli bir yer var.’’ ifadelerini kullandı.

AR-GE üyesi Muharrem Çelik ise, öğrencilere yaptığı sunumla bilinçli teknolojinin kullanımı ve teknolojiyi amaçları doğrultusunda kullanmaları gerektiğini örneklerle açıkladı.

Her iki ilçede gerçekleştirilen seminerlerin raporları hazırlanarak, çözüm önerileriyle birlikte, yöneticilerle paylaşılacak.

GAPGündemi              

 
Bu haber 536 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEM'e Şanlıurfa Büyükşehir Eşbaşkan adayı şoku
DEM'e Şanlıurfa Büyükşehir Eşbaşkan adayı şoku
Gülpınar'dan Çakar'a tepki
Gülpınar'dan Çakar'a tepki