• Reklam

SİVEREK'TE CAMİ İMAMLARI KÖY MUHTARLARI VE ÖĞRETMENLERE AŞI SEMİNERİ

MEHMET SEZGİN SİVEREK Şanlıurfa il sağlık müdürlüğünce Siverek'te düzenlenen aş bilgilendirme seminerine çok sayıda cami hocası, mahalle ve köy muhtarıyla okul müdürlerinin

SİVEREK'TE CAMİ İMAMLARI KÖY MUHTARLARI VE ÖĞRETMENLERE AŞI SEMİNERİ
26 Kasım 2006 - 21:56
yanı sıra il ilçe kaymakamı Seddar Yavuz, sağlık müdürü Halil Nevzat Yetkin, ilçe sağlık gurup başkanı Dr: Zülküf Hamidanoğlu katıldı.

Katılımcılarla geliştirilmiş bağışıkılama programı çerçevesinde bilgi veren sağlık bakanlığı temel sağlık hizmetleri müdürlüğünde görevli Doktor Cevdet Yalnız''Görev süresince yurt dışı hizmetlerinde bulunduğunun dünyanın her yerinde aşılamalarla ilgili söylentilerin çıkarıldığını bölgemizde de her aşı döneminde söylentilerin çıkarıldığın bu yüzden sağlık elemanlarımızın çok sıkıntı çekti. Siz toplum lideri durumunda olan katılımcılardan bu konuda destek istiyoruz. Aşılanmanın hastalıklara karşı insanları koruduğun anne ve bebek ölümlerinin önüne geçildiğini insanlarımıza anlatın. Bölgemizde devam etmekte olan 15–49 yaş gurubu kadınlara uygulanan tetanos aşılamasında başarılı olmadık. Şanlıurfa genelinde 80 bin kadına ulaşılmadı. Ulaşılan kadınlardan 34 bin kadın aşılar hakkında söylentilerin etkisinde kalarak aşı olmayı ret etti.Kızamık aşı kampanyalarında yakaladığımız başarıyı tetanos aşılarında yakalamamız için sizlere en az bizim kadar sorumluluk düşüyor''dedi.

Bu haber 2744 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum