Siverek'te İLKSAN seçimleri başladı

  İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN ) seçimleri için oy kullanma işlemleri başladı.

  Siverek'te İLKSAN seçimleri başladı
  19 Haziran 2021 - 10:20 - Güncelleme: 19 Haziran 2021 - 10:21
  İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN ), sınıf ve özel eğitim öğretmenlerinin zorunlu üye oldukları ve ayda yüzde 2 oranında maaşlarından kesinti yapıldığı bir örgütlenme…  İLKSAN seçimleri 6 yılda bir yapılıyor.

  İLKSAN Siverek temsilci aday seçimi tüm Türkiye'de olduğu gibi Siverek'te de saat 09.00'da Gazipaşa İlkokulunda başladı.  Oy kullanma işlemleri saat 17.00'ye kadar sürecek.

  Siverek'te sendikaların 6 adayı yarışıyor.

  Bu adaylar; Ali Altundal, Doğan Çakmak, Fırat Ayebe, Hüseyin Bektaş, Kenan Şimşek ve Mehmet Halit Halisçelik  Siverek'te 6 aday arasından iki temsilci seçilecek. İlçelerden seçilen 4 kişi genel merkez delegesi olarak Şanlıurfa'da yarışacak.

  Seçimlerle ilgili Siverek Gençlik Sitesine açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen Siverek Temsilcisi Fikret Aslanparçası, " Bu seçimi;  yıllardır sürekli zarar ettirilen İLKSAN'da değişimi başlatacak ve sandığı kâra geçirecek  bir seçim olarak gördüğümüz bu seçimin başta Siverek'imiz olmak üzere tüm Türkiye'mize hayırlı olmasını diliyorum. Tüm arkadaşlarımızı oylarını kullanmaya davet ediyoruz." dedi.

  www.siverekgenclik.com

   
  Bu haber 550 defa okunmuştur.

  FACEBOOK YORUMLAR

  YORUMLAR

  • 0 Yorum