Siverek'te LGS Sınavı birinci oturum başladı

  Yeni tip Coronavirus (Covid-19) önlemleri altında gerçekleştirilen Liseye Geçiş Sınavı (LGS) saat 09.30'da başladı.

  Siverek'te LGS Sınavı birinci oturum başladı
  20 Haziran 2020 - 08:21 - Güncelleme: 20 Haziran 2020 - 09:55

  Türkiye'de ilk kez merkezi bir sınav için sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı.


  Siverek'te Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrenciler sabahın erken saatlerinde anne, baba ve yakınları ile birlikte sınava girecekleri kendi okullarında hazır bulundu.


  Öğrenciler okul önünde bekletilmeden sosyal mesafe kuralına uygun olarak tek sıra halinde saat 09.00 itibarıyla sınıflara alınmaya başlandı.


   


  Siverek Yusuf Sami Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde LGS sınavına 2 engelli öğrenci olmak üzere 30 öğrenci sınavı girdi.


  Sınavın birinci oturumu saat 09.30'da başladı ve saat 10.45'te sona erecek. İkinci oturum ise 11.30'da başlayarak 12.50'de sona erecek.


  Öğrenciler iki oturum arasında öğretmenlerinin kontrolünde bina bahçesine çıkabilecek.


  Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin sosyal mesafelerini korumaları için görevli öğretmenler tarafından kontroller yapılacağını, öğrencilerin velilerle bir araya gelmesine izin verilmeyeceğini, o nedenle velilerin, öğrencileri okulun önüne bıraktıktan sonra beklememelerini, sınav bitiminde gelip öğrencilerini alabileceklerini açıkladı.
  Yeni tip Coronavirus (Covid-19) önlemleri altında gerçekleştirilen sınav için sosyal mesafe kuralı, maske kullanımı ve hijyene önem verildi.


  Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sınavın yapılacağı okullar sınav öncesinde dezenfekte edildi.


  Sınav günü ise Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ile Bilim Sanat Merkezimizde üretilen 234 bin 330 adet cerrahi maske, 5 bin 512 litre el dezenfektanı, 7 bin 330 adet yüz siperliği 2 bin 202 litre yüzey dezenfektanı sınava girecek öğrenci, öğretmen ve personelin kullanımına sunuldu. (İLKHA)

  Bu haber 3374 defa okunmuştur.

  FACEBOOK YORUMLAR

  YORUMLAR

  • 0 Yorum