Siverek'te okul kantinlerini denetledi

Siverek Belediyesi, ilçedeki okul kantinlerinde öğrencilerin sağlığını korumak amacıyla denetimlerini artırıyor.

Siverek'te okul kantinlerini denetledi
27 Eylül 2023 - 16:52

Öğrencilerin beslenme alışkanlıklarının ve sağlığının önemli olduğunun bilincinde olan Siverek Belediyesi, bu kapsamda kantinlerdeki denetimlerini sıklaştırdı.

Zabıta Müdürlüğü, özellikle okul kantinlerinde hijyen kurallarının ve gıda güvenliğinin sağlanması amacıyla titizlikle denetim yapıyor. Denetimler sırasında öğrencilere sağlıklı ve dengeli beslenme konusunda bilgi verilerek, doğru beslenme alışkanlıklarının kazandırılması hedefleniyor.

Kantin işletmecilerine satılan ürünlerin son kullanım tarihinin önemini anlatan zabıta ekipleri, hijyene dikkatli olunması yönünde uyarılarda bulundu.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, öğrencilerin sağlığının her şeyden önemli olduğu belirtilerek, "Zabıta Müdürlüğümüzün yürüttüğü denetimlerle, okul kantinlerinin hijyen ve gıda güvenliği standartlarına uygunluğunu sağlamayı hedefliyoruz. Öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde beslenmelerini sağlamak, onların geleceğine yatırım yapmaktır. Bu konuda belediyemiz ve diğer kamu kurumları iş birliği içerisinde çalışıyor." denildi.

 
Bu haber 179 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bucak, Siverek Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olacak
Bucak, Siverek Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olacak
Bugün vefat edenler
Bugün vefat edenler