• Reklam

Siverek'te siyonist rejim bir kez daha lanetlendi

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde düzenlenen basın açıklamasıyla işgalci siyonist rejim, telin edilerek Filistin'de şehid edilen Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı.

14 Mayıs 2021 - 20:08 - Güncelleme: 14 Mayıs 2021 - 22:51

İşgalci siyonist rejiminin, Filistin halkına yaptığı katliamlara İslam coğrafyasından farklı tepkiler gelmeye devam ediyor.

Şanlıurfa merkez ve Siverek, Viranşehir, Akçakale, Hilvan, Birecik, Suruç, Harran, Bozova, Ceylanpınar ve Halfeti ilçelerinde düzenlenen ortak basın açıklamaları ile siyonist işgal rejimi bir kez daha lanetlendi.

Yapılan basın açıklamalarında işgalci siyonist rejimin Filistinlilere haince saldırılar yaptığı ve yapılan saldırılara da Batı ülkelerinin her zaman olduğu gibi seyirci kaldığı ifade edildi.Açıklamalarda, işgalci siyonist rejimin sadece Müslümanlar için değil, bütün insanlık için bir bela olduğu ve bu belanın ortaya çıkmasının arkasındaki sapkın düşünce olan siyonizmin tüm insanlık için 7 - 24 problem üretmekte olduğu vurgulandı.

Batı’dan aldığı cesaret ile siyonistlerin küstahça davranışlar sergilediği ifade edilen açıklamada,   Birleşmiş Milletler, NATO, ABD ve Avrupa Birliği israilin her sapkınlığına el altından ya da açıktan destek olduğu belirtildi.

Milyonlarca Kudüs Gönüllüsü olarak yola çıkmaya hazır olduklarının belirtildiği açıklamada son Siyonist ölünceye kadar mücadeleye devam edileceğine dikkat çekildi.

Siverek'te Cuma namazının ardından Ulu Camii'de sivil toplum kuruluşları öncülüğünde bir araya halk, siyonist işgal rejimini lanetledi.

Filistin'de şehid edilen Müslümanlar için kılınan gıyabi cenaze namazı ardından Hamdi Hilaloğlu tarafından basın açıklaması okundu."Binlerce Filistinli, Mescid-i Aksa’yı savunurken yaralandı ve şehit oldu"

Filistinlilerin yaralanmalarına ve şehid olmalarına rağmen mücadeleden vazgeçmediğini belirtilen açıklamada, "Günlerdir süren terörist israil saldırılarında binlerce Filistinli kardeşimizin  ilk Kıblegahımız olan Mescid-i Aksa’yı canlarıyla, kanlarıyla savunurlarken yaralandılar ve şehit oldular. Yaralandılar ama davalarından, inançlarından, Allah'ın yolunda cihatlarından vazgeçmediler. Mücahedelerinde; Kadın, erkek, genç, yaşlı demeden göğüslerini siper ettiler.  Siyonist israil ise sistemli bir şekilde hem Müslüman kanı dökmeye hem de adım adım Mescid-i Aksa’yı işgal etmeye devam etmektedir." ifadelerini kullandı."İşgalci sivil siyonistler Mescid-i Aksa'ya baskınlarını sürdürmektedir"

İşgalci siyonistlerin Filistinlilerin evlerini basaral linç girişiminde bulunduğunu ifade eden Hilaloğlu, "Siyonist israil, ilk mescidimiz, mukaddesimiz, binlerce yıllık tarihi ve kültürel öneme sahip Mescid-i Aksa'yı yakıp yıkmaktan geri durmamakta, ibadetlerini yerine getiren Filistinli kardeşlerimize haince saldırmakta, işgalci sivil siyonistler Mescid-i Aksa'ya baskınlarını sürdürmektedir.Günlerdir siyonist israilin başta Gazze olmak üzere masum Filistinli kardeşlerimize karşı yapmış olduğu saldırılarda; kundaktaki bebeklerden, sokakta oynama çağına gelmiş çocuklara, delikanlı genç kardeşlerimizden, hamile annelere, genç yaşlı demeden Filistinli kardeşlerimiz şehit düşmüştür. İşgalci Siyonistler, Filistinli kardeşlerimizin evini basmakta, işgal polisiyle işbirliğiyle Filistinli kardeşlerimize linç girişiminde bulunmaktadır." şeklinde konuştu."Siyonizm tüm insanlık için 7-24 problem üretmektedir"

Siyonist işgal rejimin sadece Müslümanlar için değil, bütün insanlık için bir bela olduğu vurgulanan açıklamada, "Terörist israilin yapmış olduğu bu saldırıları kalbinde merhamet taşıyan, insanlıktan nasibini almış hiçbir kimsenin kabul etmesi mümkün değildir. Buna rağmen Batı ülkeleri işbirlikçi yaklaşımlarıyla her zaman olduğu gibi batılın yanında olduklarını göstermişler ve ikiyüzlü politikalarıyla masum Filistinli kardeşlerimize yapılan zulmü ve şehit edilen kardeşlerimizi görmezden gelmişlerdir. Terör örgütü israil, sadece Müslümanlar için değil, bütün insanlık için bir beladır. Bu belanın ortaya çıkmasının arkasındaki sapkın düşünce olan siyonizm tüm insanlık için 7 - 24 problem üretmektedir. Siyonist İsrail’in bu küstahça davranışlarının kaynağı Batı’dan aldığı cesarettir. Birleşmiş Milletler, NATO, ABD ve Avrupa Birliği İsrail’in her sapkınlığına el altından ya da açıktan destek olmaktadır." diye konuştu."Terörist israile yaptığı her küstahlığın, şımarıklığın hesabını soracağız"

Siyonist israilin, Filistin’de yaptığı her tecavüzün, küstahlığın, şımarıklığın karşılığını mutlaka alacağını ifade eden Hilaloğlu, " Siyonist israilin attığı her adımı takip edeceğiz ve anında gereken tepkiyi göstereceğiz.  Biz terörist İsrailin fırsatını bulduğunda, bu coğrafyayı ateşe vermekten, insanları sömürmekten, köle yapmaktan ya da öldürmekten çekinmeyeceğini biliyoruz. Terör örgütü israil de şunu bilsin ki biz de, ne  ölmekten, ne de öldürülmekten korkmuyoruz ve terörist israile yaptığı her küstahlığın, şımarıklığın hesabını soracağız.Müslümanların ve tüm mazlumların birlikteliği inşallah siyonist israilin ve işgalin sonunu getirecektir. Müslümanları ve mazlumları terörist İsraile karşı birlik olmaya davet ediyoruz. " dedi."Müslümanlar siyonizmin ve siyonist israilin tuzaklarına düşmemelidir"

Siyonizmin tüm insanlığa yönetilmiş bir tehdit olduğunun altını çizen Hilaloğlu, "Müslümanlar Siyonizmin ve siyonist israilin tuzaklarına düşmemelidir. Hangi renkten ve ırktan olursa olsun bütün Müslümanlar kardeştir. Hangi renk ve ırktan olursa olsun barış ortamında yaşayabilmek her insanın hakkıdır. Siyonist israile karşı birlik çağrımız, tepkilerimiz, açıklamalarımız harekete geçmesi gereken herkes harekete geçinceye kadar devam edecektir.  Terör örgütü İsrail, ‘çok yakında nasıl bir inkılâba uğrayıp devrileceğini’ görecektir. Terör örgütü israilin, Kudüs’ten ve işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacağı günler çok yakındır. Sadece güçten anlayan, insanlıktan nasibini almamış, her gün onlarca insanı gözünü kırpmadan öldüren ve yaralayan, gözü yaşlı Filistinli annelerin acılarına acı katan, genç çocukları öldürmekten çekinmeyen, bebek, kadın, yaşlı demeden kan döken terörist örgüt israil, hak ettiği tokadı Allah’ın izniyle bir araya gelmiş, birlik olmuş Müslümanlar tarafından yiyecektir. Bölgeye ve Dünya’ya huzur ancak bu şekilde gelecektir." şeklinde ifade etti.

Siverek'te yüzlerce aracı katıldığı araç konvoyu"Aksa için kanımızı akıtmaya ve canımızı vermeye hazırız"

Son siyonist ölünceye kadar mücadeleye devam edeceklerini belirten Hilaloğlu, "Milyonlarca Kudüs gönüllüsü olarak yola çıkmaya, Aksa için kanımızı akıtmaya ve canımızı vermeye hazırız. Son siyonist ölünceye kadar mücadeleye devam edeceğiz. Mücahedemiz; başta Kudüs olmak üzere tüm İslam beldeleri ve mazlum coğrafyalar kutlu bir zaferle siyonizmden kurtulana dek devam edecektir. Filistin ve Kudüs davasının yılmaz savunucusu, İslam Birliği'nin kurulması adına ömrü boyunca çalışmalar yürüten ve İslam Birliği'nin mutlaka kurulması gerekliliğini bizlere miras olarak bırakan Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın; 'İsrail laftan anlamaz. Yalnızca güçten anlar' sözü bir kez daha haklılığını göstermiştir. Terör örgütü israil, Müslümanların gücünü görecek ve cehenneme sürülecektir." dedi.

Basın açıklaması şu dua ve temennilerle son buldu:


"Cenab-ı Allah, Filistinli kardeşlerimizin şehadetlerini kabul etsin. Özgür Mescid-i Aksa ve Filistin için direniş gösteren kardeşlerimize güç ve kuvvet versin. Allah burada toplanan, şehit kardeşlerimizin gıyabi cenaze namazında ellerini semaya açan, dualarıyla kardeşlerimizin yanında olduğunu gösteren inanmış topluluğa, Özgür Mescid-i Aksa'da omuz omuza namaz kılmayı nasip etsin. Özgür Filistin topraklarında kardeşlerimizle beraber bir arada olmayı nasip etsin. Yaptığımız dualar tüm mazlum coğrafyaların kurtuluşuna vesile olsun.Zafer İslam’ındır, zafer yakındır!"

www.siverekgenclik.com

Bu haber 771 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum