Siverek'te yaşlı adam bankın üzerinde can verdi

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yaklaşık 7 yıldır sokaklarda yaşayan ve hayırseverlerin desteği ile hayata tutunan 70 yaşındaki yaşlı adam, parkın içinde bulunan bankın üzerinde vefat etti.

Siverek'te yaşlı adam bankın üzerinde can verdi
27 Ekim 2021 - 19:18 - Güncelleme: 28 Ekim 2021 - 00:10
Olay, Camikebir Mahallesi'nde bulunan Lami Odabaşı (Gazi) Parkında yaşandı.

Edinilen bilgilere göre, aslen Mardinli olan ve yaklaşık 7 yıl önce Siverek'e gelen Mehmet Akın (70), kimsesi olmadığından dolayı sokakta yaşıyordu.

Akşamları bir kahvehanede uyuyan Akın, hayırseverlerin desteği ile hayata tutunuyordu.

Akın bu sabah Lami Odabaşı Parkında bulunan bankın üzerinde dinlenirken hayatını kaybetti.

Akın'ın bankın üzerinde hareketsiz olarak kaldığını gören çevredekiler, 112 acil servis ekiplerine haber verdi.

Bölgeye gelen ekipler, yaptıkları kontrollerde Akın'ın hayatını kaybettiğini belirledi.

Akın'ın kimsesi çıkmadığı takdirde kimsesizler mezarlığında defnedileceği öğrenildi.

"Çok onurlu bir insandı"

Yaşlı adamın ölümü ile ilgili sosyal medya hesabında paylaşımda bulunan Siverek Belediyesi Eski Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Baydilli, "Adı Mehmet, Mardinli, 70 yaşlarında. Yaklaşık yedi yıldır Siverek’te... O zamandan beri tanıyorum. Belediyenin önündeki parkta dışarıda kalıyordu. Gönlüm razı olmuyordu dışarıda kalmasına. Çabalarımla parkın içinde ki boş binaya yerleştirdim. Bir kaç ay sonra haberim olmadan Mehmet abiyi oradan çıkarıp bir derneğe tahsis etmişler. Çok üzülmüştüm ama yapacak bir şey yoktu. Kendi imkanlarımla ev kiralamak istedim, tek kalmaktan korkuyorum dedi. Sağ olsun kahveci Sedat ona kahvehanesinde gece kalması için bir yer ayırmıştı. Bende bir nebze rahat etmiştim." ifadelerini kullandı.

"Siverek sokaklarında bir garip ölmüştü"

"Gündüz hemen her gün büroma geliyordu. Bu durum beni de çok mutlu ve huzurlu ediyordu. Tam yaklaşık yedi yıldır bu şekilde devam ediyordu. Ketum biriydi. Hiç bir zaman sorununu söylemedi. Birlikte Mardin'e gidelim, ne gerekiyorsa yapalım talebine sadece "Mardin bana yasak, Allah büyük" diye cevap veriyordu. Sokakta kalıyor, sokakta yaşıyordu. Ve onun gibi onurlu bir insana az rastladım diyebilirim. Bir de. "Siverekliler mert'tir" diyordu. Diyemedim ki belki o eskidendi. Mert olanın çok azına rast gelmişti. Siverek sokaklarında bir garip ölmüştü. Bir bankın üzerinde başı öne düşerek, kimsesiz, sakin ve hayalleriyle... Son günlerde içim yanıyor diyordu. 15-20 gündür her gün buz gibi karpuz kesiyordum ona. Yiyince derin bir oh çekerek yüreğim soğudu diyordu duaları eşliğinde. En son karpuzunu da dün yemişti afiyetle." dedi. (İLKHA)

Bu haber 3501 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum