Siverekli öğrencilerin matematik başarısı

Siverekli öğrenciler, "Uluslararası Caribou Matematik" yarışmasında tüm soruları doğru cevaplayarak dünya birincisi oldular.

Siverekli öğrencilerin matematik başarısı
28 Kasım 2023 - 14:42
Siverek Bilim ve sanat merkezi (BİLSEM) 3. Sınıf öğrencisi Muhammed Sefa İlbasmış ve 4. Sınıf Öğrencisi Pelşin Timur, öğretmenlerinin tavsiyesi üzerine Kanada Merkezli Uluslararası CARİBOU Matematik yarışmasına katıldı.

Yarışmada tüm soruları doğru cevaplayan öğrenciler dünya birinciliğini paylaştı.

Bilsem Müdürü Sertaç İlhan ve Matematik Öğretmeni Ferit Kanlısu ile birlikte Siverek Kaymakamı Musa Aydemir'i ziyaret eden öğrenciler, böyle bir başarıya imza attıkları için çok mutlu olduklarını ifade ettiler.Başarılarından dolayı öğrencileri tebrik eden Kaymakam Aydemir, öğrencilere hediye takdim etti.

Konuyla ilgili Siverek Kaymalığından yapılan açıklamada, "Kanada Merkezli Uluslararası CARİBOU Matematik yarışmasına Siverek BİLSEM'i temsilen katılan öğrencilerimiz Muhammed Sefa İlbasmış ve Pelşin Timur, bütün sorulara doğru cevap vererek dünya birincisi olmuştur. Bu gururu bizlere yaşatan öğrencilerimize, danışman öğretmenlerine ve BİLSEM ekibine teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz." denildi.

GAPGündemi


 
Bu haber 664 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Demirbüken'den 23 Nisan mesajı
Demirbüken'den 23 Nisan mesajı
Siverek'te dereye giren 2 çocuk boğulma tehlikesi geçirdi
Siverek'te dereye giren 2 çocuk boğulma tehlikesi geçirdi