Tüysüz: Hani Şanlıurfa'ya yüksek hızlı tren gelecekti?

DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz, Yüksek Hızlı Tren Hattı Projesinin Şanlıurfa’dan geçmemesine “sen nerdesin, sen nerdedir” paylaşımıyla iktidar partisi milletvekillerine ve eski il başkanına tepki gösterdi.

Tüysüz: Hani Şanlıurfa'ya yüksek hızlı tren gelecekti?
14 Ağustos 2022 - 15:31 - Güncelleme: 14 Ağustos 2022 - 15:39
DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz, Mersin- Şanlıurfa Yüksek Hızlı Tren Hattı Projesinde Şanlıurfa’nın bulunmadığını söylediklerinde önceki dönem Şanlıurfa Ak Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri’nin “Algı yapıyorlar, yalan yanlış konuşuyorlar ”diye tepki gösterdiklerini hatırlattı.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Tüysüz, “O gün Hızlı Tren Hattında Urfa yok dediğimizde algı operasyonu yapılıyor diyen iktidarın il başkanları milletvekilleri siz orda mısınız? Ya da son günlerin moda tabiri ile sen nerdedir?” ifadelerini kullandı.

Projeden Şanlıurfa çıkarıldı

Projeden Şanlıurfa’nın neden ve niçin çıkarıldığını kamuoyu merak ediyor. Önceki dönem Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, projeden Şanlıurfa çıkarıldığı söylendiği zaman “bu iddialar algıdır, hikâyedir, yalan yanlış bilgilerdir” demişlerdi.

Aradan geçen kısa sürede ne değişti de Şanlıurfa projeden çıkarıldı.
Halbuki Şanlıurfalılar projenin Siverek üzerinden Diyarbakır’a kadar uzanmasını bekliyordu.
İlk hazırlanan ve kamuoyu ile paylaşılan projede Mersin İlinden başlayan proje, Tarsus ilçesi, Adana (şehir merkezi), Ceyhan ilçesi, Osmaniye (şehir merkezi), Düziçi ilçesi, Bahçe ilçesi, Nurdağı ilçesi ve Gaziantep’ten geçerek Şanlıurfa’da son buluyordu.

www.siverekgenclik.com


Bu haber 796 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum