Urfa'dan Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya sahip çıkın çağrısı

Peygamberler Sevdalılar Vakfı Şanlıurfa Koordinatörlüğü tarafından "Dünya Kudüs Günü" münasebetiyle düzenlenen kitlesel basın açıklamasında Kudüs davasına sahip çıkmanın Ümmetin sorumluluğu olduğu ifade edildi.

Urfa'dan Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya sahip çıkın çağrısı
29 Nisan 2022 - 22:14
Ramazan ayının son Cuma günü "Dünya Kudüs Günü" olarak kabul ediliyor.

İslam coğrafyanın farklı yerlerinde düzenlenen kitlesel basın açıklamaları ve etkinliklerle Kudüs ve Mescid-i Aksa davasına dikkat çekiliyor.

Peygamber Sevdalıları Şanlıurfa Koordinatörlüğü Teravih Namazı çıkışı Balıklıgöl Yerleşkesi'nde basın açıklaması düzenledi.

Basın açıklamasına HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan'da ve HÜDA PAR ilçe başkanları da katıldı.
Peygamber Sevdalıları Şanlıurfa Koordinatörlüğü adına basın açıklamasını Müslüm Yıldız okudu.

"Kudüs; Müslümanların, ümmetin vahdet ve birliğinin sembolüdür"

Allah'a hamd, Peygamber Efendimize salat ve selam ile başlayan Yıldız, "Kudüs ve Mescid-i Aksa; Allah'ın (Celle Celalühü) mukaddes kıldığı mekân, Müslümanların ilk kıblesi, 3'üncü Harem–i Şerif ve Kutlu Nebi'nin miraç noktasıdır. Kudüs; Müslümanların, ümmetin vahdet ve birliğinin sembolüdür. Ümmet onunla izzet kazanır ve onsuz da esareti yaşar. Kudüs düştüğünde ümmet düşer, Kudüs düştüğünde insanlık düşer. Bu dava ümmetin ortak davasıdır. Kudüs İslam ümmetinin onurudur, izzetidir, şerefidir. Müslümanlar, Kudüs'ü özgürleştirmek ve işgalci siyonistlerden temizlemek ile mükelleftirler." ifadelerini kullandı.

"En kutsal üçüncü mabedimize necis çizmeleri ile girdiler"

Bir asra yakındır ümmetin ilk kıblesi, İslam'ın mukaddes topraklarının İslam'ın ve Müslümanların en azılı düşmanları olan siyonist yahudilerin işgali altında olduğunu belirten Yıldız, "Büyük şeytan Amerika ve İslam düşmanı Batılı devletlerin desteğiyle barbar siyonistler İslam ümmetinin onuruna, izzetine, namusuna, kutsallarına göz dikmiş, saldırmaktadır. Siyonist katiller ilk kıblemiz Mescid–i Aksa'nın hürmetini ayaklar altına almakta, orada ibadet eden Müslümanlara saldırmakta, en kutsal üçüncü mabedimize necis çizmeleri ile girmektedirler. Her gün Kudüs'ten, Filistin'in diğer şehirlerinden gelen cinayet ve katliam görüntüleri ekranlara düşmekte; siyonistler kadın çocuk, genç yaşlı dinlemeden mazlum Filistin halkını katletmektedir. Bu katiller sürüsüne dur denilmezse bugün Kudüs'ün esaret altında olması gibi, yarın İstanbul, Tahran, İslamabad, Kahire, Mekke, Medine ve diğer İslam şehirleri de benzer tabloyla karşı karşıya kalacaktır. " dedi.

"Yeni bir intifadanın ayak sesleri Siyonist işgalcilere kâbuslar yaşatıyor"

İslam Ümmetinin idarecilerine, âlimlerine, önderlerine seslenen Yıldız, "Gözlerinizi açın! Ümmete emanet olarak bırakılmış olan bu mübarek topraklar için mücadele etmek, sadece Filistin halkına bırakılacak bir sorumluluk değildir. Tüm ümmet yaşananlardan sorumludur ve Kudüs’ün yeniden fethinde, gücü nispetince mesuliyet taşımaktadır. Filistinli Müslümanlar, bütün İslam âleminin yükünü omuzlarında taşıyarak ümmetin izzetini korumaya çalışmaktadırlar. Bakınız aziz İslam kahramanlarının neler yaptıklarına! İntifada Siyonist işgalcilerin de kalbine dayandı. Artık sözde başkentlerinde bile Müslümanların kahredici direnişlerinden emin olmayan, sokaklarda korka korka dolaşan Siyonistler var. Allah’ın izniyle direniş şahlanıyor! Batı Şeria, işgal altındaki 1948 toprakları ve bütün Filistin birer Gazze olma yolunda! Yeni bir intifadanın ayak sesleri Siyonist işgalcilere kâbuslar yaşatıyor. Siyonist işgalcilerin yıkılışı yakındır! Bu, Allah’ın ve O’nun Resulünün müjdesidir."

"Siyonist İsrail'e karşı yekvücut olmak gerekiyor"

Kudüs'ün Müslümanların ortak davası olduğuna dikkat çeken Yıldız, "Bugün bizler de bu davaya sahip çıkmaz ve Kudüs'ün özgürlüğü için üzerimize düşen vazifeleri yerine getirmezsek, hepimiz vebal altında kalırız. Zalimlerin esareti altında, zillet içerisinde debelenir ve ebedi âlemde de hesabını veremeyiz. Müslümanların ortak davası olan Kudüs’ü ümmetin vahdetine vesile kılmak, ihtilaf ve suni ayrılıkları bu dava için bir tarafa bırakmak ve Siyonist İsrail’e karşı yekvücut olmak gerekmektedir. Bilindiği gibi bugün Dünya Kudüs Günü. Bugün Müslümanlar dünyanın dört bir tarafında meydanlara akın etmiş, Kudüs davası için bir araya gelmiş vaziyette. Bugün günlerden Kudüs! Ümmet evlatlarının elleri Kudüs için duada… Yükselen haykırışlar Kudüs için! Gün; Kudüs için feryat etme, fedakârlık yapma, Kudüs davasını omuzlama, Kudüs için feda olma günüdür! " ifadelerini kullandı.

"Allah'a dayanarak Kudüs'ün düşmanlarına karşı mücadele edelim"

Ümmetin özgürlük ve izzetinin Kudüs'ün özgürlük ve izzetine bağlı olduğuna işaret eden Yıldız, " Gelin hangi millet, parti, tarikat, cemaat ve hareketten olursak olalım, vahdet ve uhuvvet içerisinde, Allah'a dayanarak Kudüs'ün düşmanlarına karşı mücadele edelim! Kudüs’ü özgürleştirerek ümmete özgürlük, bağımsızlık ve izzet yolunu açalım! Bu vesileyle tüm Müslümanların Kudüs Günü’nü tebrik ediyor, en kısa zamanda bu günün özgür Kudüs’te ve Mescidi Aksa’da kutlanmasını Yüce Rabbimizden diliyor, bu dava uğrunda mücadele eden ve bedel ödeyen tüm kardeşlerimizi minnetle yâd ediyoruz. Rabbimiz, bizleri de bu yüce dava uğrunda mücadele eden şerefli kullarından eylesin." dedi.
Basın açıklaması yapılan dua ile sona erdi. (İLKHA)

 
Bu haber 194 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Siverek'te evi yakılan ve otomobili kundaklanan şahıs faillerin bulunmasını istiyor
Siverek'te evi yakılan ve otomobili kundaklanan şahıs faillerin...
Şanliurfa'da ekmeğe zam yapıldı
Şanliurfa'da ekmeğe zam yapıldı