Vali Ayhan Harran'da incelemelerde bulundu

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, ilçe temaslarına Harran ile devam etti. Kurumları gezen ve vatandaşlarla buluşan Vali Ayhan, ilçede gidilmedik yer bırakmadı.

Vali Ayhan Harran'da incelemelerde bulundu
20 Haziran 2022 - 09:25 - Güncelleme: 20 Haziran 2022 - 09:28
Vali Ayhan, ilçe gezilerine kaldığı yerden devam ediyor. Son olarak Harran ilçesine sabah saatlerinde geçen Vali Ayhan, uygulama noktasında muhtarlar tarafından karşılandı. Vali Ayhan, daha sonra Kaymakamlık binasına geçerek, burada kurumsal çalışmalar hakkında bilgi alıp, yürütülen çalışmaların özverili bir şekilde devam ettirilmesini istedi. Daha sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne geçen Vali Ayhan, personele başarılar dileyerek yoğun programının devamında, tadilatı devam eden İlçe Jandarma Komutanlığı binasında incelemelerde bulundu. Vali Ayhan, asayiş ve güvenlik anlamında tüm kurumlarla işbirliği halinde çalışmaların devam etmesi gerektiğini söyledi.

İlçe gezisine Kümbet Otelle devam eden Vali Ayhan, turizme yeni kazandırılan otelde incelemelerde bulunarak, yüzme havuzunda serinleyen gençlere dondurma ikramında bulundu. Programına Harran Belediyesi ile devam eden Vali Ayhan; “Bu samimiyetiniz, birlikteliğiniz daim olsun. İyi niyet ve birlik olduğu müddetçe hizmetlerin ve sorunların çözümü de çok daha kolay ve hızlı olacaktır” dedi. İlçe gezisine, Harran Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Aile Destek Merkeziyle devam eden Vali Ayhan, burada ahşap atölyesini gezerek, el emeği ile yapılan ürünleri inceledi.

Vali Ayhan, daha sonra Şeyh Hayati El-Harrani Türbesine geçerek dua etti. İlçede bulunan Pazar esnafını da gezen Vali Ayhan, esnafın taleplerini dinleyip ‘hayırlı işler' dileklerinde bulundu. Harran ziyareti kapsamında hane ziyareti de gerçekleştiren Vali Ayhan, burada aile bireyleri ile sohbet edip çocuklara hediyeler verdi. Babalar günü dolayısıyla Harran ilçesinde bulunan şehit babasını da ziyaret eden Vali Ayhan, şehit babası ve çocuklara hediye vermeyi de ihmal etmedi.

Yapımı devam eden 4 derslik Anaokulu inşaatını da yerinde inceleyen Vali Ayhan, yapılan fiziki çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Yoğun programını Harran Kalesini inceleyerek sürdüren Vali Ayhan, kalenin tarihi yapısıyla ilgili bilgiler alıp, Harran ilçesinin simgesi olan kümbet evlere geçerek, evlerin yapısının kente otantik bir görüntü kazandırdığını belirtti.

UNESCO Dünya Mirası geçici listesinde bulunan, dünyanın en eski yerleşim yeri bölgelerinden ve dünyanın ilk üniversitenin bulunduğu Harran Ören Yeri’ni gezen Vali Ayhan, yapılan arkeolojik kazı çalışmalarıyla ilgili bilgiler aldı.

Vali Ayhan, yoğun geçen Harran programında son olarak Hz. Yakup kuyusunu inceleyerek, inanç turizmi açısından Harran’ın çok önemli bir merkez olduğunu vurguladı.

 
Bu haber 318 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum