Viranşehir'de tıp merkezinde doktor darp edildi

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde özel bir tıp merkezinde çalışan acil hekimin SGK sisteminin hata vermesi nedeniyle sinirlenen hasta ve hasta yakınları tarafından darp edildiği ileri sürüldü.

Viranşehir'de tıp merkezinde doktor darp edildi
28 Haziran 2022 - 15:32 - Güncelleme: 28 Haziran 2022 - 17:18
Olay, Kışla Mahallesi'nde bulunan özel tıp merkezinde yaşandı.

İddiaya göre, rahatsızlığından dolayı tıp merkezinin acil bölümüne giden ismi açıklanmayan bir hasta muayene olmak istedi. SGK sisteminin hata vermesine sinirlenen hastanın acil bölümünde görevli doktoru darp ettiği, olaya hasta yakınlarının da dâhil olduğu ileri sürüldü.

Olay anı hastanenin güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Görüntülerde, koridorda hasta yakınları ve hekim arasında yaşanan arbedenin muayene odasında devam ettiği görülüyor.

"Gereğinin yapılmasını talep ediyoruz"

Darp olayına tepki gösteren Şanlıurfa Tabip Odası yaptığı yazılı açıklamada, "Sağlıkta şiddet olayları, çıkan yetersiz yasaların ve cezasızlığın sonucu olarak tırmanarak devam ediyor. Sağlık bakanlığı her açıklamasında algı yaratarak yeterli düzenleme yapıldığını iddia etmektedir. Madem düzenleme yapıldı ise şiddete karşı cezasızlık neden devam etmektedir? Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı, beklentilerimize karşılık gelecek bir düzenleme yapmamıştır. Savcılılara ve hâkimlere çağrımızdır; toplumun huzuru ve sağlığı için bu şiddet olaylarına karşı cezasızlığı tercih olarak görmeyiniz. Sağlıkta şiddet sizin ve halkın sağlık hakkına saldırıdır. Gereğinin yapılmasını talep ediyoruz." denildi. (İLKHA)


Bu haber 406 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum