Yaşlı erkeklerle evlenerek onları dolandıran kadın her yerde aranıyor

Şanlıurfa’da evlenme vaadiyle tuzağına düşürdüğü kişinin ziynet eşyaları ve yaklaşık 40 bin lirasını çalan Suriyeli sahte gelin kayıplara karıştı.

Yaşlı erkeklerle evlenerek onları dolandıran kadın her yerde aranıyor
10 Kasım 2021 - 23:20


Şanlıurfa’da evlenme vaadiyle tuzağına düşürdüğü yaşlı adamın 40 bin lirasını ve ziynet eşyalarını çalan Suriyeli sahte gelin kayıplara karıştı.

Şanlıurfa'da evlenmek isteyen 70 yaşındaki M.K., komşularının tavsiyesi ile eşi öldükten sonra tek başına engelli çocuğuna bakan ve Mersin'de yaşayan Suriye uyruklu gelin adayı 50 yaşındaki Mune Zaratti ile tanıştırıldı.

Damat M.K., gelin adayının Şanlıurfa’ya gelmesi için aracı olan kişiye 10 bin lira başlık parası verdi.


Mersin’den Şanlıurfa’ya gelen Suriye uyruklu Mune Zaratti ile damat M.K., tanıştı. Tanışmanın ardından evlilik kararı alan ikili nikah için alışveriş yaptı. Aynı gün dini nikahları kıyılan çift, evlendikten sonra aynı evi paylaşmaya başladı. Evlendikten bir gün sonra alışveriş bahanesi ile evden çıkan Mune Zaratti, eve dönmeyince eşi M.K., durumundan şüphelenerek evde bulunan ziynet eşyalarını kontrol etti. Düğün için aldıkları 17 bin liralık ziynet eşyası ile yaklaşık 40 bin liranın yerinde olmadığını gören M.K., ailesi ile birlikte polis merkezine gitti.

Gittikleri polis merkezinde bir gün önce evlendiği Zarutti’nin fotoğrafını gösteren M.K.’nin dolandırıldığı anlaşıldı. Mersin ve çevre illerde evlenmek isteyen yaşlı insanları evlenmek vaadiyle dolandıran Zarutti’nin nikâhları kıyıldığı sırada gerçek eşinin de yanlarında olduğu iddia edildi.

M.K., sahte gelin Zarutti’nin yakalanması için yetkililerden yardım bekliyor.

Haber merkezi

Bu haber 512 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Taziye evinde silahlı kavga: 3 yaralı
Taziye evinde silahlı kavga: 3 yaralı
Karlı havalarda zincirleme kazalara dikkat
Karlı havalarda zincirleme kazalara dikkat