40 bin sağlıkçı ataması için başvurular yarın başlıyor

Resmî Gazete ‘de yer alan habere göre, başvurular 12-16 Kasım tarihleri arasında yapılacak, sonuçlar ise 24 Kasım'da ilan edilecek.

40 bin sağlıkçı ataması için başvurular yarın başlıyor
12 Kasım 2021 - 01:04

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 40 bin sağlıkçı atamasının kısa süre içerisinde yapılacağını belirtmişti. 40 bin sağlıkçı ataması için takvim belli oldu. Resmî Gazete ‘de yayımlanan bilgilere göre; başvurular 12-16 Kasım arasında alınacak, sonuçlar ise 24 Kasım'da ilan edilecek.

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama başvuruları yarın başlıyor.

Başvurular, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün "https://yhgm.saglik.gov.tr" internet sitesinde yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden, e-Devlet Kapısı kimlik doğrulama sistemiyle girilerek yapılacak.

Kura yeri ve saati aynı internet adresinden ilan edilecek. 

Başvurular, yarından itibaren 16 Kasım Salı saat 18.00'e kadar yapılacak. Başvuru değerlendirme sonuçları 24 Kasım Çarşamba günü PBS üzerinden ilan edilecek.

Kura çekimi 2 Aralık Perşembe günü yapılacak, yeri ve saati "https://yhgm.saglik.gov.tr" internet adresinden ilan edilecek. Atamaya esas evrak, 17 Aralık Cuma saat 18.00'e kadar alınacak. (İLKHA)

 
Bu haber 116 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Taziye evinde silahlı kavga: 3 yaralı
Taziye evinde silahlı kavga: 3 yaralı
Siverek'te kuyumcuya giren hırsızlar alarm şoku yaşadı
Siverek'te kuyumcuya giren hırsızlar alarm şoku yaşadı