Ak Parti aday adaylık başvuruları 5 kasımda başlıyor

Şanlıurfa Ak Parti İl Binasında düzenlenen basın açıklaması ile Ak Partinin yerel seçimlerle ilgili seçim takvimi kamuoyu ile paylaşıldı.

Ak Parti aday adaylık başvuruları 5 kasımda başlıyor
03 Kasım 2018 - 14:30 - Güncelleme: 24 Kasım 2018 - 21:50
Ak Parti İl Binasında gazetecilerle bir araya gelen Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız 31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlerle ilgili partisinin seçim takvimini kamuoyu ile paylaştı.

Ak Partinin 16 yıl önce bugün iktidara geldiğine dikkat çeken Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Yıldız, Ak partinin 16. Yıl dönümünü tebrik ederek sözlerine başladı.

5 Kasım tarihinde başvuru süreci başlıyor

Belediye Başkanlığı ve Belediye ve il genel meclis üyelikleri için başvuruların 5 Kasım tarihi itibarıyla başlayacağına dikkat çeken Yıldız, belediye başkanlığı adaylığı için başvuruların 12 Kasım, Belediye ve il genel meclis üyelikleri için ise başvuruların 3 Aralık itibarı ile biteceğini kaydetti.

Başvuru yerleri

Büyükşehir belediye başkanlığı adayları başvurularını genel merkez ya da il başkanlıklarında yapacak. İlçe belediye başkanlığı adayları için ise ilçe başkanlıklarında başvurularını yapabilecek.

Aday adaylık aidatları

Büyükşehir belediye başkanlığı aday adaylık aidatı 10.000 Tl

İlçe belediye başkanlığı için;

Nüfusu 200 binden fazlası 3 ilçe için 3,000 TL

Nüfusu 50-200 bin arası 8 ilçe için 2.500 TL

Nüfusu 50 binden az ilçeler 2 ilçemiz için 1.500 TL

Belediye ve il genel meclis üyelikleri için

Büyükşehir belediye meclis üyeliği aday adaylığı aidatı 1.000 TL

Bayanlar için ½ si kadar yani 500 TL

Engelliler için ise ¼ kadar 250 TL

Adaylar başvurularını aksecim.akparti.org.tr adresinden ilgili seçim türüne ait formları e-başvuru yöntemiyle doldurup adaylık ön başvuru sürecini gerçekleştireceklerdir. Adaylar bizzat ilgili teşkilata gidip doldurduğu formun çıktısını almaları gerekmektedir. Başvuru formları teşkilat kademelerince gelen evrak kayıt defterine kaydedilecek, adaylık alındı belgesi imzalanıp mühürlenecektir.

www.siverekgenclik.com


Bu haber 2118 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum