Akçakale Müftüsü ile ilgili iddialara cevap

Diyanet Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Hadi Gündüz, Akçakale Müftüsü ile ilgili iddiaları kınadı

Akçakale Müftüsü ile ilgili iddialara cevap
22 Ekim 2023 - 16:59
Diyanet Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Hadi Gündüz, "Akçakale ilçemizde ilçe müftümüz hakkında ortaya atılan bir iddia yüzünden ilçe müftümüz gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştır
Olayın Aslı astarı araştırılmadan küçük bir çocuğun iddiası üzerine bir dini camiayı temsil eden bir müftümüzün alelacele tutuklanması bizleri son derece üzmüştür.

İlçesinde yaptığı faaliyetler ve çalışkanlığı ile bilinen müftümüz araştırılmadan böyle utanç verici bir suçla itham edilmesi hem ilçe halkını hem de kurum personellerini son derece üzmüştür.

6284 sayılı yasa bu gidişle daha büyük mağduriyetler yaşatmaya devam edecektir öğrenci hocasını, çalışan işvereni, hasta doktorunu, cemaat imamını, kısacası canı sıkılan herkes canını yakmak istediği kişiyi bu yasa değişmediği müddetçe mağdur etmeye devam edecektir. Bir insanın suçu ispatlanmayana kadar onu rencide etmek suçlamak hem insani hem de İslami değildir.

 Çocuk istismarını veya herhangi bir istismari kabul etmemiz mümkün değildir böyle bir fiili işleyen varsa en ağır ceza ile cezalandırılması gerektiğini ifade etmek isterim
ancak istismar olayını artık birilerinin bir intikam ve öç alma olarak kullanmaya çalıştığı da bir gerçektir. 

İlçe müftümüz ile ilgili ortaya atılan iddialar yargıya taşınmıştır yargının en kısa sürede iddiaları inceleyip yargılama sonuçlarınıncaya kadar camianın daha fazla zarar görmemesi için ilçe müftüsünun  tutuksuz yargılanmasını ve mahkemenin hızlı ve  adil bir karar vermesini bekliyoruz." dedi.

 
Bu haber 1236 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Siverek Ofis Kafe yakında açılacak
Siverek Ofis Kafe yakında açılacak
Özeyranoğlu Ailesi'nden Ali Murat Bucak'a destek
Özeyranoğlu Ailesi'nden Ali Murat Bucak’a destek