Başhekim Toprak'tan istifası ile ilgili sert açıklama

Siverek Devlet Hastanesi Başhekimi Kenan Toprak, kanaat önderlerine yaptığı ziyaretlerin siyasi propaganda malzemesi yapıldığını ileri sürerek bu sebeple istifa kararı aldığını ifade etti.

Başhekim Toprak'tan istifası ile ilgili sert açıklama
19 Eylül 2021 - 21:04 - Güncelleme: 19 Eylül 2021 - 21:07
Siverek Devlet Hastanesi Başhekimi Kenan Toprak, istifası ile ilgili açıklama yaptı. Toprak, açıklamasında istifa kararında Milletvekili M. Kasım Gülpınar ve İl Sağlık Müdürlüğünün etkisinin olmadığını ifade etti.

Yaşanan gelişmelerle ilgili açıklama yapma gereği duyduğunu ifade eden Toprak, "Son günlerde yaşanan olaylar ve akabinde istifam sonrası yaşanan olaylar ile ilgili açıklama yapmam gerekliliği doğmuştur. 05 Ağustos 2021 tarihinde başhekimlik görevine başladığımız gün ilçe halkı ve ilgili paydaşlar ile el ele vererek sağlık hizmetlerini aksatmadan sistemi en iyiye ulaştırmaya, görevde kaldığımız zaman zarfında sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirme gayreti içinde olacağımızı her zaman ifade ettik." şeklinde konuştu.


"Yaptığımız ziyaretler birilerini rahatsız etti"

Görev ettiği zaman içerisinde yaptığı çalışmalara değinen Toprak, "Hastane yönetimi olarak geldiğimiz günden bu yana eksikler ve yanlış giden sorunları ele almaya çalıştık. Aşı oranlarını artırmak için öncelikle aşı odalarını daha kullanışlı hale getirdik. Stantlar açtık, hemşire arkadaşlar ile her katta ayrı stantlar açtık, kanaat önderleri ile görüşmeler başlattık. Bu görüşmelerde çok fazla verim beklerken bazı art niyetli çevreler ve maalesef ilçe bürokrasinin hedefi haline geldik. Bizim bu ziyaretlerimizin amacı görüşleri ne olursa olsun tüm çevreleri Siverek ilçemizin ortak menfaatleri doğrultusunda birleştirmekti. Fakat bu ziyaretler maalesef birilerini rahatsız etmiş olmalı ki bu görüşmeleri hakkımızda olumsuz propaganda malzemesi haline getirdiler. Hususi bir ortamda serdettiğimiz genel düsturumuzu art niyetliler farklı yönlere çekmeye çalışmıştır. " diye ifade etti.

"İstifamda Mehmet Kasım Gülpınar ile Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğünün alakası kesinlikle yoktur"

İstifa kararında kimsenin etkisi olmadığını belirten Toprak, "Aldığım istifa kararının ardında milletvekilimiz Sayın Mehmet Kasım Gülpınar beyefendinin dahilinin olduğu söylentisi beni çok üzmüştür. Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü ve Sayın milletvekilimizin her zaman hastanemizin eksiklikleri ve sorunları ile olsun Siverek ilçemiz için yapılması gerekenleri fazlası ile yaptığına bizzat şahit oldum. Bu istifanın Mehmet Kasım Gülpınar bey ile Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğünün alakası kesinlikle yoktur."


"Onurumuz ile çıktığımız bu yolda onurumuz ile istifa kararı aldık"

İstifasında isim vermeden ilçe bürokrasisine dikkat çeken Toprak, "Daha önce de belirttiğim gibi kanaat önderleri ile görüşmeyi farklı siyasi hassasiyetle propaganda malzemesi haline getiren ilçe bürokrasi mensupları ile karşı karşıya kaldığımdan, bulunduğum makama halel gelmemesi için onurumuz ile çıktığımız bu yolda onurumuz ile istifa kararı almış bulunmaktayız. Başhekimlik görevi sürecinde desteklerini esirgemeyen başta milletvekilimiz Sayın Mehmet Kasım Gülpınar beyefendi olmak üzere istifa sonrası desteklerini bildiren tüm STK temsilcilerimiz tüm basın yayın emekçilerimize teşekkür ederim." dedi. (İLKHA)

Bu haber 797 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
​Kazazedenin cebindeki yüklü para sağlık personelinin dikkati sayesinde çöpe gitmekten kurtuldu
​Kazazedenin cebindeki yüklü para sağlık personelinin dikkati...
Şanlıurfa'da trafik kazası: 1 ölü 3 yaralı
Şanlıurfa'da trafik kazası: 1 ölü 3 yaralı