Başkan Canpolat: Anne: şefkat ve merhametin sembolüdür

14 Mayısta kutlanacak Anneler Günü münasebetiyle mesaj yayımlayan Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, tüm annelerin Anneler Günü'nü kutladı.

Başkan Canpolat: Anne: şefkat ve merhametin sembolüdür
13 Mayıs 2023 - 12:08
Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Anneler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Canpolat, hayatta bir insanın en değerli varlığı olan ve bireylerin yetişmesinde ilk öğretmen olan annelerin sevgi, şefkat ve merhametin sembolü olduğunu ifade etti.

Annelerin çocuklarının ilk öğretmeni olduğunu ifade eden Canpolat, "Hayatta bir insanın en değerli varlığı olan ve bireylerin yetişmesinde ilk öğretmen olan anneler; sevgi, şefkat ve merhametin sembolüdür. 19’uncu yüzyılın sonlarına doğru her yıl kutlanmaya başlanan Anneler Günü, esasında Peygamber Efendimizin “Cennet anaların ayağının altındadır.” dediği 1400 yıl öncesinde İslam medeniyeti ile anlamlı kılınmıştır. Dinimiz, anneye karşı sevgi ve saygıyı emir mahiyetinde bizlere bildirmiştir. Bir annenin; çocuğu dünyaya getirip yetiştirirken gösterdiği bedensel ve ruhsal mücadele ve gayret en üstün derecede bir çabadır. Bu duygularla başta şehit ve gazi anneleri olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü'nü kutluyorum." dedi.

Haber Merkezi

Bu haber 491 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bugün vefat edenler
Bugün vefat edenler
Siverek Belediyespor 2-0 Adıyaman Belediyespor
Siverek Belediyespor 2-0 Adıyaman Belediyespor