Cumhurbaşkanından başıboş köpekler açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sık sık çocuklara saldıran başıboş köpek sorunundan belediye başkanlarının sorumlu olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanından başıboş köpekler açıklaması
12 Mayıs 2022 - 14:57

Edinilen bilgilere göre, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sorundan ve çözümden belediye başkanları sorumlu" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu konuda belediyelere "çalışmalarınızı hızlandırın" talimatı verdiği, talimatın ardından 81 ilde rehabilitasyon merkezlerinin açılacağı ve yaklaşık 8 milyon sahipsiz hayvanın bu rehabilitasyon merkezlerinde tedavi edileceği belirtildi.

Barınaklara yerleştirilemeyen sokak hayvanlarının kontrollerinin ardından yaşam alanlarına bırakılacağı aktarıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sık sık çocuklara saldıran başıboş köpeklerle ilgili "Öncelikle sahipsiz hayvanların yerinin sokaklar değil barınaklar olduğunu unutmamalıyız. Tüm belediye başkanlarımıza sesleniyorum. Sahipsiz hayvanlar için lütfen ön alın. Sıcak ve güvenli barınaklar kurarak gıda artıklarından pek çok gönül kazanabilirsiniz. Böylece hem vatandaşlarımızın sahipsiz hayvanların yol açacağı tehditlerden kurtulmasını sağlamış hem de kendisi de bir can olan hayvanlara karşı bir sorumluluğumuzu yerine getirmiş oluruz." demişti. (İLKHA)

 
Bu haber 199 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da eczaneye düzenlenen silahlı saldırı güvenlik kamerasında
Şanlıurfa'da eczaneye düzenlenen silahlı saldırı güvenlik...
Urfalı esnaf anlattı: Kaliteli çay nasıl anlaşılır
Urfalı esnaf anlattı: Kaliteli çay nasıl anlaşılır