Bakan Nebati: KDV indirimine ek cesur adımlar atılacak

Gıda sektöründe faaliyet gösteren firmaların temsilcilerle görüşen Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, KDV indirimine ek adımlar atılacağını belirtti.

Bakan Nebati: KDV indirimine ek cesur adımlar atılacak
12 Mayıs 2022 - 14:59
Enflasyonla mücadele kapsamında gıda sektöründe faaliyet gösteren yem, et, yumurta firmalarının temsilcilerle bir araya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Vatandaşlarımıza rahat bir nefes aldırmak amacıyla uyguladığımız KDV indirimlerine ek olarak firmalarımızın da fiyat politikalarında cesur adımlar atması konusunda mutabık kaldık" dedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Nebati, şu ifadeleri kullandı:

"Politikalarımızın merkezine aldığımız, en temel önceliğimiz olan enflasyonla mücadele kapsamında gıda sektöründe faaliyet gösteren yem, kırmızı et, beyaz et ve yumurta üreticisi firmaların temsilcileri ile bir araya gelerek yapıcı ve verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Vatandaşlarımıza rahat bir nefes aldırmak amacıyla uyguladığımız KDV indirimlerine ek olarak firmalarımızın da fiyat politikalarında cesur adımlar atması konusunda mutabık kaldık. Fiyatlardaki dalgalanmaların önüne geçmek ve istikrara kavuşmasını sağlamak için hep birlikte var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz." (İLKHA) 

 
Bu haber 381 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum