Darp olayını çekmek isteyen İLKHA muhabiri engellendi

Görevini yapmaya çalışan İLKHA muhabirlerinin görüntü çekmesi engellendi

Darp olayını çekmek isteyen İLKHA muhabiri engellendi
14 Ocak 2023 - 11:30 - Güncelleme: 14 Ocak 2023 - 13:42
Şanlıurfa'da bir şahsın hırsızlık yaptığı iddiasıyla darp edilmesi olayını takip eden İLKHA muhabirleri, market yetkilileri tarafından tehdit edilerek görevlerini yapmaları engellendi.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününün üzerinden daha birkaç geçmeden kamuoyunu bilgilendirme amacıyla çok zor şartlarda görevini yapmaya çalışan gazetecilere yönelik saldırılar da devam ediyor.

Daha dün hastane önünde Demirören Haber Ajansı (DHA) muhabiri görevi başındayken darp edilmesinin ardından, şimdi de İlke Haber Ajansı (İLKHA) muhabirleri görevini yaparken tehdit ve engellemelerle karşılaştı

Olay, Bahçelievler Mimar Sinan Mahallesinde meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre, Tarım Kredi Kooperatifi Marketinde hırsızlık yaptığı öne sürülen bir şüpheli market yetkilileri tarafından darp edilerek kafası yarıldı. Olayın sokağa taşması üzerine mahalleli olay yerine toplandı. Kalabalığı gören İLKHA Muhabirleri M.Y.A ve A.E., yaşananları haber yapmak üzere olay yerine gitti.

Muhabirler görüntü aldıkları sırada hiç beklemedikleri tepkiyle karşılaştı. Kendisini Tarım Kredi Kooperatifi Marketi Mimar Sinan Şubesi yetkilisi olarak tanıtan bir şahıs, muhabirleri mahkemeyle tehdit ederek haber yapmalarını engelledi.

Hırsızlık iddiasıyla yakaladığı şahsı polise teslim etmesi gerektiği halde bunu yapmayıp şahsı darp eden şahsın, muhabirlerin üzerine 'siz savcı mısınız?' diyerek yürümesi dikkat çekti.

Kmaera kaydında, "Görüntüleri medyada görürsem savcılığa veririm" şeklinde tehdit eden yetkilinin muhabirlerin üzerine yürüyüp haber yapmalarını engellemeye çalıştığı görüldü. Muhabirlerin tüm bu yaşadıkları ise kameralara yansıdı.


Bu haber 306 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum