DEVA Partisinden Çermik kara yolu ile ilgili öneri

Deva Partisi Siverek İlçe Başkan Yardımcısı Teşkilat İşleri Başkanı Serdar Ağırağaç, Çermik yolu ile ilgili öneride bulundu.

DEVA Partisinden Çermik kara yolu ile ilgili öneri
12 Ekim 2021 - 22:59 - Güncelleme: 13 Ekim 2021 - 11:15
Ağırağaç tarafından yapılan açıklamada, "Terminal kavşağından başlayarak feribot yoluna kadar duble olarak devam eden yol feribot kavşağından başlayarak çermik yoluna kadar tek gidiş tek gelişe düşmektedir. Lakin Siverek imar planına bakınca yolun 60 metre olarak planlandığı görülmektedir. Plana göre duble olan yolun neden tek gidiş tek geliş olarak kaldığını merak ediyoruz. Bununla ilgili olarak karayollarına bunun için ne tür girişimler olduğunu merak ediyoruz."   

"Yukarıda görmüş olduğumuz Resim-1 de terminal kavşağı ile feribot yolu kavşağı yolumuz 60 metrelik yol olarak imar planında işli olduğu.

Resim-2 ‘ de ise zeminde aktif olan yol ile kullanılmayan alan gösterilmekte.Madem bu kadar kullanılmaya müsait alanımız var ve o yolun yapılmasına engel teşkil edecek bir durum söz konusu değilken neden zeminde 10 metrelik yolu kullanmak zorunda kalıyoruz? Neden hayatımız riske atılıyor?

Resim-3 ‘e Baktığımız zaman Otogar ile Feribot kavşağı arası çift geliş çift gidiş .

Bir sonraki resim olan ( Resim 4 ) çermik- Feribot kavşağı arası yolumuz ise maalesef tek gidiş tek geliş."Çermik Yolu Projesi 
Bu haber 681 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da feci kaza: 3 ölü 4 ağır yaralı
Şanlıurfa'da feci kaza: 3 ölü 4 ağır yaralı
Siverek'te sepetli motosiklet kazası: Bir ölü 2 yaralı
Siverek'te sepetli motosiklet kazası: Bir ölü 2 yaralı