Dünya'nın birçok ülkesinden en iyi kadın doğumcular Şanlıurfa'da buluştu

Şanlıurfa Haran Üniversitesi Hastanesi önemli bir programa daha ev sahipliği yaptı.

Dünya'nın birçok ülkesinden en iyi kadın doğumcular Şanlıurfa'da buluştu
16 Mayıs 2022 - 17:12 - Güncelleme: 16 Mayıs 2022 - 17:15
Sosyal projelere de önem veren Şanlıurfa Harran Üniversitesi hastanesi dünyanın en iyi kadın doğumcularını bir araya getirdi. 

Harran Üniversitesi dekanlık konferans salonunda düzenlenen panele; Amerika başta olmak üzere Fransa, İtalya ve Kolombiya’nın en iyi kadın doğumcuları katıldı. 

Toplantı Başkanı Şanlıurfa Harran Üniversitesi Kadın Doğum Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Muhammet Erdal Sak, Dünyanın en iyi kadın doğumcuları ile bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulunduklarını söyledi. 


Toplantının çok verimliği geçtiğinin altını çizen Prof. Dr. Sak, Kadın hastalıkları ve doğum bölümü ile ilgili sıkıntılı durumlar ve ileri düzeyde ameliyatlarda hastalarımızın il dışına gitmesine gerek olmadığını hatırlattı. 

Dünya'nın birçok ülkesinden en iyi kadın doğumcular Şanlıurfa'da buluştu

Prof. Dr. Sak, “Kadın doğum bölümümüzde her türlü imkânımız bulunuyor. Bölgeye hitap ediyoruz. Bugüne kadar hastanemize başvuran tüm hastalarımızın şifa bulmasına vesile olduk. İnşallah bundan sonrada en iyi hizmeti vatandaşlarımıza sunmaya devam edeceğiz” dedi. 

Prof. Dr. Sak, bizlere bu imkanları sunan başta üniversite üst yönetimi olmak üzere Rektör Mehmet Sabri Çelik’e teşekkür etti. 

Yedi Tepe Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erkut Attar, alanında uzman doktorlarla birlikte Şanlıurfa’da bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. 

Amerika’da ve Fransa’da yapılabilen ameliyatların Şanlıurfa’da da yapıldığının altını çizen Prof. Dr. Erkut Attar, “Vatandaşlarımızın başka illere gitmelerine gerek kalmadı. Bunun yanında acil cerrahi alanında Şanlıurfa’da ağır bir deneyim söz konusu. Bu deneyim ile birlikte insan hayatı çok güvende” dedi.  

Harran Üniversitesi Hastanesinin alt yapısını çok beğendiklerini belirten Prof. Dr. Attar şunları söyledi: 

“Hastanenin kampüs alanını çok beğendik. Hastanenin ameliyathanelerinin alt yapısı Amerika standartlarının üstünde görünüyor. Hem bilgi hem de teknoloji anlamında Harran Üniversitesi hastanesi çok üst noktalarda” 

Dünyanın en iyi kadın doğumcularının katıldığı programda ameliyathaneden canlı yayın yapılırken konu anlatımları ve panel düzenlendi.

www.siverekgenclik.com

Bu haber 157 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da otomobil ve motosiklet çarpıştı: 1 ağır yaralı
Şanlıurfa'da otomobil ve motosiklet çarpıştı: 1 ağır yaralı
Asgari ücret 5 bin 500 olarak açıklandı
Asgari ücret 5 bin 500 olarak açıklandı