Eyyübiye Belediyesi sel felaketinin ardından yaraları sarmayı sürdürüyor

Şanlıurfa'da 15 Mart tarihinde yaşanan sel felaketinin ardından çalışmalara başlayan Eyyübiye Belediyesi sel etkilenen mahallelerde çalışmalarına devam ediyor.

Eyyübiye Belediyesi sel felaketinin ardından yaraları sarmayı sürdürüyor
13 Mayıs 2023 - 10:50
Şanlıurfa’da 15 Mart’ta etkili olan ve tüm merkez ilçelerde hasara neden olan sel baskınının ardından gece gündüz demeden çalışan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş ve ekibi, selden etkilenen mahallelerde gönüllere dokunmayı sürdürüyor.

Sel afetinden etkilenen vatandaşların yanından bir an olsun ayrılmayan ve “Tüm sokaklarımız eskisinden güzel olmayana kadar buradan ayrılmayacağız” diyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’a, evlerinin içine kadar boyanan ilçe halkı hem dua hem de teşekkür etti.

Önce sokakları, ardından evlerin içleri sel baskınının getirdiği çamurdan temizlenen Akabe Mahallesi’ndeki sokaklar, daha sonra evlerin içleri dâhil baştan sona yıkandı. Doğalgaz şebeke çalışmaları nedeniyle kazılı halde bulunan sokakları hızla kilitli parke döşenen mahallede, tüm evlerin dış cepheleri boyanarak sokaklar güzelleştirildi.

Geçen hafta Türkmeydanı Mahallesi’nde selden etkilenen evleri boyayarak vatandaşların dualarını alan Eyyübiye Belediyesi ekipleri, bu hafta da Akabe Mahallesi’ndeki 8 sokakta yer alan tüm evleri boyamak için çalışmalarını sürdürüyor.

İstedikleri renkte ev içleri boyanmaya başlayan vatandaşlar, Başkan Mehmet Kuş’a ve tüm çalışanlara teşekkür etti. 
 
Bu haber 245 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bucak, Siverek Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olacak
Bucak, Siverek Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olacak
Bugün vefat edenler
Bugün vefat edenler