Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Yaşam Covid-19 tedavisi gören 5 buçuk aylık bebek şifa buldu

Covid-19 tedavisi gören 5 buçuk aylık bebek şifa buldu

Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi pandemi servisinde tedavi gören Şanlıurfa'nın en küçük Covid-19 hastası 5 buçuk aylık Semanur bebek ve 9 yakını şifa bularak taburcu edildi.

Giriş Tarihi: 12 Mayıs 2020 Salı 11:59
Covid-19 tedavisi gören 5 buçuk aylık bebek şifa buldu

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, yeni tip Coronavirus (Covid-19) belirtilerinden dolayı hastaneye başvuran ve aralarında 5 buçuk aylık Semanur bebeğin de bulunduğu 11 kişilik ailenin Covid-19 testleri pozitif çıkmıştı.

Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi pandemi servisinde tedavi altına alınan aile fertleri, 10 günlük tedavi sürecinin ardından baba dışındakilerin tümü şifa bularak taburcu oldu.

Hastanede düzenlenen törenle alkışlarla taburca edilen aile fertleri, hastane çalışanlarına teşekkür etti.

Konu ile ilgili gazetecilere açıklama yapan Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doktor Tuba Erat, "Viranşehir ilçemizden yaklaşık 10 gün önce 11 hastadan oluşan bir aile kabul ettik. Bu ailede 18 yaşından küçük 7 hasta bulunuyordu. Bunların en küçüğü 5 buçuk aylıktı. Bu hasta Şanlıurfa genelinde tespit edilen en küçük Covid-19 pozitif hastamızdır. Baba dışında 5 buçuk yaşındaki küçük hasta ve diğer aile fertleri şifa bularak taburca oldu." ifadelerini kullandı.

İsminin açıklanmasını istemeyen Semanur'un annesi ise çok mutlu olduğunu belirterek, "Burada kaldığımız sürece hastane çalışanları bizimle çok iyi ilgilendi. Hepsine çok teşekkür ediyorum. İnşallah sağlıkla evimize gideceğiz. Tekrar herkese teşekkür ediyorum." dedi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık