Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Asayiş Eğitim BİR-SEN kente atanan öğretmenleri hediyelerle karşıladı

Eğitim BİR-SEN kente atanan öğretmenleri hediyelerle karşıladı

Eğitim BİR-SEN Siverek Temsilciliği, kentte atanan 2 bin 500 öğretmene göreve başlama sürecinde yardımcı olmak ve hazırladıkları ''Hoş Geldin Öğretmenim'' hediye setlerini takdim etmek üzere 13 ilçe milli eğitim müdürlüğü bahçesinde stant kurdu.

Giriş Tarihi: 22 Haziran 2020 Pazartesi 18:32
Eğitim BİR-SEN kente atanan öğretmenleri hediyelerle karşıladı

Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde stant kuran Eğitim BİR-SEN Siverek Temsilciliği kentte atanan 308 öğretmene başarılar dileyerek “Hoş Geldin Öğretmenim” seti hediye etti. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Eğitim BİR-SEN Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, “Sendika olarak; özlük, ekonomik ve sosyal hakların iyileştirilmesi mücadelemizin yanında değerler sendikacılığı da vazgeçilmez ilkelerimiz arasındadır. Davamızın en sağlam kaynağı olan insanımızı, hayatın her alanı için bilgi ve beceri ile donatarak yetiştirecek öğretmenlerimiz,  gecelerini gündüzlerine katarak akıtacakları terle, geleceğimiz olan çocuklarımızı özveri ile yetiştirme gayreti ile onurlu bir mesleği icra edeceklerdir. Eğitimciye değer vermeyi şiar edinen sendikamız, öğretmenleri bu heyecanlı günlerinde yalnız bırakmayarak, her türlü sorun ve sıkıntılarında yanlarında olduğunu hissettirmek için ‘Hoş Geldin Öğretmenim’ diyerek karşılamıştır.” şeklinde konuştu.

Sendikalarının kültürel, sanatsal ve akademik çalışmalara da öncülük ettiğini belirten Coşkun, “Çalıştaylar, sempozyumlar, konferanslar, kültürel-sanatsal yarışmalar, akademik kurslar ve seminerler düzenliyoruz. Görevde yükselme sınavları ve adaylık sınavları için kurslar açarak, hazırlık kitapları bastırarak üyelerin başarı sağlamasında destek olmaktayız. Göreve yeni başlayan öğretmenlerimiz için hazırladığımız  'Hoş Geldin Öğretmenim' hediye setimizin içine adaylık sınavı kitabını da ekleyerek katkı sunmak istedik.  Tüm öğretmenlerimize hayırlı olsun diyoruz.” dedi. (İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık