Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi OSMANLI OCAKLARI SİVEREK TEŞKİLATI KURULDU

OSMANLI OCAKLARI SİVEREK TEŞKİLATI KURULDU

Osmanlı Ocakları Siverek teşkilat başkanlığına Nuh Karakeçili getirildi.

Giriş Tarihi: 10 Nisan 2015 Cuma 13:53
OSMANLI OCAKLARI SİVEREK TEŞKİLATI KURULDU

Osmanlı Ocakları Siverek teşkilat başkanlığına Nuh Karakeçili getirildi. Atamayı Şanlıurfa il Başkanı Hasan Aydın Ay ve Teşkilat Başkanı M.Alperen Atun yaptı.Yeni atanan ilçe başkanları ve il başkanı, Osmanlı Ocakları Genel Başkanı A.Kadir Canpolat ile bir araya geldi.Yeni ilçe Başkanlarına kurucu ilçe başkanlıkları verildi. Osmanlı Medeniyeti için yapılması gereken hizmetler konuşuldu.

Başkan Nuh Karakeçili açıklamalarında Osmanlı Ocakları teşkilatının amacının Osmanlı hoşgörüsünü gelenek ve göreneklerini, örf ve adetlerini yeni nesile anlatmak, Osmanlı kültürünü yeni kuşaklara aktarmak olduğunu söyledi. Karakeçili, bununla beraber madde bağımlısı gençleri topluma kazandırmak için çeşitli seminerler tertipleyip onları topluma faydalı hale getireceklerini söyledi.

Başkan Karakeçili; ''Kendimde bir Osmanlı torunuyum.Bu çatıda kendi benliğimi ve kültürümü bu bayrak altında Siverek halkına ifade edebilmek için bu şanlı aileye katıldım ve Osmanlı Ocakları ailesine katıldığım için mutluyum ve onurluyum.Ve Siverek'te de bu şanlı bayrağı hakkı ve onuru ile taşıyacağız''dedi.

Osmanlı ocakları teşkilatı 20 mayıs 2015 tarihinde Siverek İlçesinde Osmanlı ocakları genel başkanı A.Kadir Canpolat tarafından açılacak.

Haber Merkezi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık